Dziś Anwil zagra w Szczecinie

Czy Anwil zostanie wzmocniony na pozycji 1 i 2?

O derbowym meczu Anwilu z Polskim Cukrem napisano już wszystko lub prawie wszystko.

I to swierdzenie "prawie wszystko" sprowokowało mnie do tego by zwrócic uwagę na pewne elementy, które są bolączką Anwilu. O jednym elemencie powiedział w jednym z wywiadów kapitan rottweilerów Kamil Łączyński. (......) Są takie spotkania, kiedy nie potrafimy utrzymać pełnej koncentracji i głupi sposób oddajemy pole gry naszym rywalom". 

Inny elemnt, na który zwracaja uwagę dziennikarze i statystyce to zbyt duża ilość strat. W tym elemencie Anwil jest wśród "liderów" tegorocznego sezonu. I wreszcie trzeci element to brak zmiennika dla Kamila Łączyńskiego. Ante Delas, który najczęściej gra na pozycji nr 1 gdy Kamila nie ma na prakiecie, jest rzucającym obrońcą. Czyli graczem operującym na pozycji 2-3. Dlatego też moim zdaniem Anwilowi potrzebne są wzmocnienia. 

Po tym bardzo emocjonujacym spotkaniu miałem okazje porozmawiać z toruńskimi dziennikarzami. Co do przebiegu spotkania byliśmy zgodni. Mecz nie był widowiskiem takim, jak w roku ubiegłym. W Anwilu dobre zawody rozgrali Almeida, Szewczyk i Leończyk. A Polski Cukrze na wyróżnienie zasłużył Cosey i Diduszko. Słabiej zagrali reprezentanci kraju: Cel i Gruszecki.

Dziś o godzienie 18.00 Anwil zagra w Szczecinie z Kingiem.

Wg nie potwierdzonych informacji Anwil poszukuje graczy na pozycję 1 + 2. 

 

Anwil Włocławek - Polski Cukier Toruń 81:74 (21:19, 25:10, 12:24, 23:21)

Anwil: Almeida 21, Airington 11, Szewczyk 11, Leończyk 10, Nowakowski 8, Delas 7, Sobin 5, Zyskowski 5, Łączyński 3, Komenda 0

Polski Cukier: Cosey 23, Diduszko 14, Cel 11, Gruszecki 10, Wiśniewski 6, Mbodj 4, Sulima 4, Śnieg 2

 

Zobacz także

Podróż z jednośladami
W tym gronie także powiat włocławski
„Przez życie bez uzależnień”
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja