FINAŁ WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO W BADMINTONIE DRUŻYNOWYM – LIEALIADA 2017/2018

Finał dla włocławskich szkół – „Budowlanka” i ZST najlepsze

Rewelacyjnie spisały się dwie włocławskie szkoły uczestniczące w Finale Województwa Kuj.-Pom. w badmintonie drużynowym.

14 grudnia w Zespole Szkół nr w Bydgoszczy został rozegrany Finał Kujawsko-Pomorskiej Licealiady w badmintonie z udziałem 13 szkół, w tym dwóch włocławskich - Zespołem Szkól Budowlanych i Zespołem Szkół Technicznych.

Wśród dziewcząt obie włocławskie drużyny pokonały po 3:0 w systemie „każdy z każdym” zespoły z Bydgoszczy, aby na końcu zmierzyć się ze sobą, tak jak to miało miejsce dwa dni wcześniej na Mistrzostwach Włocławka w Zespole Szkół Technicznych. Po bardzo dobrej grze ponownie lepsze okazały się dziewczęta z „Budowlanki” zdobywając Mistrzostwo Województwa. 

Wśród chłopców natomiast, drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których włocławskie zespoły nie miały sobie równych pokonując takie bydgoskie szkoły jak Technikum Kolejowe, Technikum Mechaniczne, Technikum Samochodowe, Zespół Szkół Elektronicznych, Technikum Budowlane czy XI Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego.

Finał pomiędzy dwiema włocławskimi drużynami stał na bardzo wysokim poziomie. Zawodnicy ambitnie i zawzięcie walczyli o każdy punkt. Ostatecznie tym razem lepsi (3:2) okazali się chłopcy z „Budowlanki” rekompensując sobie przegraną w Mistrzostwach Włocławka. 

Warto dodać, że badminton wrócił do kalendarza szkolnego po wieloletniej przerwie. 

ZS Budowlanych: Oliwia Proszkiewicz, Magdalena Traczyk, Klaudia Kownacka oraz Patryk Nowacki, Bogdan Gostyński, Patryk Nowakowski.

Opiekun: Robert Kacprzak

ZS Technicznych: Dominika Trzęsalska, Aleksandra Maćkowiak oraz Konrad Weber, Eryk Cienkowski, Adrian Barański

Opiekun: Marcin Kubiak

 

 

Zobacz także

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja