U 12 i U 14 TKM - u pokonali MCHKK Chełmno

Młodzież z Włocławka górą nad rówieśnikami z Chełmna

W koszykarskiej konfrontacji rówieśników z Włocławka i Chełmna lepsi gospodarze.

W minioną sobotę najpierw na parkiecie pojawili się dwunastolatkowie. Gra gospodarzy była szybka i zdecydowana. I to wystarczyło na rywali z Chełmna. I choć chłopcy trenera Tomasza Wilmana bardzo się starali to trudno im było przeciwstawić się sile podopiecznych trenera Krystiana Kurlapskiego. TKM (12) wygrał zdecydowanie oddając rywalom IV tylko kwartę.

TKM WŁOCŁAWEK MCHKK CHELMNO 88 : 51 (24:6, 17:8, 24:13, 23:24)

51

Taki sam miało przebieg drugie spotkanie tego dnia. Do rywalizacji stanęły roczniki 2004 TKM-u i MCHKK. Gospodarze byli pewni swego i szybko obięli prowadzenie. Ale ta pewność siebie bardzo denerwowała trenera A.Czyżnielewskiego. Co chwila przywoływał do siebie któregoś ze swoich graczy i dawał do zrozumienia, że przeciwnika nie należy lekceważyć. Drugi mecz był bardzo podobny do tego pierwszego. Z tą róznicą, że trener gości co chwila wyrażał swoją dezaprobatę  z przebiegu meczu. najczęściej dostawało się sędziom, którym zarzucał brak obiektywizmu, a których decyzje jako żywo odbijały się negatywnie jego graczom. Finał jego frutracji nastąpił na 25 sekund przed końcem II kwarty. Kiedy na tablicy widniał wynik 71:37 dla TKM-u trener z Chełmna nakazał swoim graczom zejście z boiska. Na szczęście po chwili mecz został dokończony.