Anwil w sezonie 2018/2019 będzie występował na parkietach europejskich - działacze Prawa i Sprawiedliwości składają jasną deklarację

Ostatni raz Anwil grał w europejskich pucharach 7 lat temu

Anwil Włocławek jest najbardziej rozpoznawalną polską marką koszyszkarską w Polsce i Europie.

• Mecze Anwilu ogląda największa publiczność w Polsce (Hala Mistrzów)

• Mecze Anwilu są najczęściej pokazywane przez TV Polsat i mają największą oglądalność

• Anwil ma swoich fanów nie tylko we Włocławku

• Na spotkanie z Anwilem "spina się" każdy zespół występujący w PLK

 

Z kart historii - sezon 2010/2011

Anwil, jako wicemistrz Polski, przystąpił do rywalizacji EuroCup i był to ostatni rok gry włocławian na europejskich parkietach. W Grupie H Anwil zagrał z bardzo silnym drużynami z Niemiec, Rosji i Włoch (Albą Berlin, Krasnyje Krylia Samara i Pepsi Caserta). Anwil niestety nie wyszedł z grupy odnosząc tylko jedno zwycięstwo. We Włocławku rywalem Anwilu był włoski zespoł Pepsi Castera z Łukaszem Koszarkiem w składzie. Anwil wrócił wówczas do rozgrywek europejskich po 2 latach nieobecności.

Zespół: Dardan Berisha, Tomasz Celej, Patryk Czerwiński, Bartosz Diduszko, Seid Hajrić, Eric Hicks, Nikola Jovanović, Kamil Maciejewski, Łukasz Majewski, Paul Miller, Stipe Modrić, Scott Morrison, Sasa Mucić, Ike Okoye, Michał Pietrzak, Andrzej Pluta, Robert Skibniewski, Chris Thomas, DJ Thompson, Bartłomiej Wołoszyn.

Trenerzy: Igor Griszczuk (do grudnia 2010), Emir Mutapcić, Krzysztof Szablowski, Marcin Woźniak

 

 

Dziś mija już 7 lat od tamtych wydarzeń i zdaniem działaczy Prawa i Sprawiedliwości: Jarosława Chmielewskiego i Janusza Dębczyńskiego czas przywrócić blask Anwilowi."Obaj panowie są zgodni co do jednego. Anwil musi wrócić na parkiety europejskie". Taką jasną deklarację złożył Janusz Dębczyński i dodał."(.......) Jeśli wygramy przyszłoroczne wybory prezydenckie we Włocławku to Prawo i Sprawiedliwość zrobi wszystko by Anwil był jeszcze silniejszy, by Włocławek mógł gościć najlepsze zespoły Starego Kontynentu" (.....). A przewodniczący struktur PiS we Włocławku Jarosław Chmielewski dodał. "Na najbliższej Radzie Miejskiej złożymy projekt o dofianansowanie Anwilu kwotą 1.2 mln. zł. Przy rocznym budżecie 630 mln. zł to drobna kwota, która nie uszczupli włocławskiego skarbca"

Zobacz także

Podróż z jednośladami
W tym gronie także powiat włocławski
„Przez życie bez uzależnień”
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja