Przyszły Mistrz Polski ograł w Toruniu Twarde Pierniki. Twarda walka trwała przez 40 minut (U 14). TKM pokazał charakter!!!

Przespane pierwsze 20 minut

Mistrz pokazał klasę. TKM "połknął" Toruński Cukier.

Rywalizacja koszykarska Toruń - Włocławek toczy się od pokoleń. Tę ciągłość zachowali wczoraj (11.12.17 r.) koszykarze trenera Arkadiusza Czyżnielewskiego. Mecz w Toruniu rozpoczął się o godzinie 19.oo, choć wcześniej termin był wyznaczony na minioną niedzielę (10.12.17 r.). Gospodarze poprosili o zmiane teminu i tak po prawdzie nie wiadomo czemu. Można się tylko domyślić, że np: niektórzy rodzice nie puszczą swoich dzieci z uwagi na szkołe. Trzeba także pamiętać, że w tym sezonie TKM (U14) został wzmocniony czteroma graczami z Inowrocławia. I patrząc obiektywnym okiem gospodarze liczyli na to, że zespół włocławski może nie przyjechać w najsilniejszym składzie. Stało się inaczej, TKM dotarł do Toruniu w pełnym składzie i punktualnie o godz. 19.oo zaczęło się.

Przebieg meczu

O pierwszych 20 minutach goście pewnie chcieli szybko zapomnieć. Mistrzowie Województwa  grali źle. To najbaardziej delikatne słowo jakie przyszło mi do głowy. Chętnie użyłbym mocniejszych. Koszykarze TKM-u grali jakby ktoś im powiązał nogi. Gospodarze wyprzedzali ich akcje, grali zespołowo i to absolutnie wystarczyło na lichą grę TKM-u. Mistrzowie Województwa grali bardzo indywidualnie, każdy pod siebie. Grali bez głowy zapominając, że koszykówka to gra zespołowa. W tym miejscu stawiam kropkę. Ale obiecuję, że następnym razem padną nazwiska.

Pierwsza część meczu zakończyła się porażką gości różnicą -12 punktów. Ale jeszcze na 3 minuty przed jej końcem WTK przegrywał już 19 punktami. Na szczęście włocławianie wzmocnili obronę, przechwycili kilka piłek i pierwsze 20 minut kończy się rezultatem 40:28.

Druga część spotaknia to inna drużyna, inny zespół TKM-u. Nagle zaczęła funkcjonować obrona, nagle gospodarze zaczęłi rzucać z nieprzygotowanych pozycji. To wszystko zrobiła dobra zmiana całego zespołu TKM-u. Do atakujących torunian podchodziło dwóch obrońców TKM-u. Rozgrywający zaczęłi widzieć lepiej ustawionych kolegów. Kiedy włocławianie wyszli na prowadzenie z gospodarzy uszło powietrze. Mistrz powiedział - "to my jesteśmy Mistrzami ".

Jak Państwo zauważyliście  nie wymieniam nazwisk koszykarzy obu zespołów. Ale na podkreślenie dobrej gry należy powiedzieć o: Pawle Sowińskim z drużyny gospodarzy. To on napędzał grę torunian i za to należą mu się wielkie brawa. W zespole TKM-u wróżnię Włocławskie Towarzystwo Koszykówki. Grał zespół i on wygrał. Powiem o jednym a nie o drugim. Nie, zwyciężyli Mistrzowie Województwa. A mistrzem nie jest jeden zawodnik, są nimi wszyscy, cała 12.

TWARDE PIERNIKI 2004 TORUŃ TKM WŁOCŁAWEK  63 : 71 (20:18, 20:10, 11:19, 12:24)

Suma 71 22 6 9 20

W tabeli TKM zajmuję II miejsce, ale ma jeden mecz rozegrany mniej. I jako jedyny zespół mają komplet zwycięstw.