Mali Mikołajowie odwiedzili policjantów

Policjanci obdarowali dzieci słodyczami i odblaskami

Policjantów z Brześcia Kujawskiego odwiedzili wczoraj (06.12.17) niezwykli goście – uczniowie Szkoły Podstawowej w Ustroniu, którzy przybyli w mikołajowych czapkach. W świątecznej atmosferze dzieci poznały pracę policjantów i posłuchały cennych rad na temat bezpieczeństwa. Otrzymały też od policjantów drobne prezenty w postaci słodyczy i odblasków.

Wczoraj (06.12.17) na zaproszenie dzielnicowego z Ustronia (gm. Lubanie) uczniowie z tamtejszej szkoły podstawowej odwiedzili Komisariat Policji w Brześciu Kujawskim. Jak przystało na „Mikołajki”, dzieciaki przyszły odstrojone w świąteczne mikołajowe czapki.

Policjanci zapoznali uczniów ze specyfiką pracy dzielnicowego, technika kryminalistyki, czy przewodnika psa służbowego. Popis swoich umiejętności dał oczywiście czworonożny funkcjonariusz – pies służbowy „Diego”.  Mundurowi porozmawiali również z dziećmi na temat bezpiecznych zachowań. Przekazali im rady jak uniknąć zagrożeń na drodze, placu zabaw, w domu, jak zachować się w kontakcie z osobą nieznajomą i agresywnym zwierzęciem.

Spotkanie obfitowało w uśmiechy, a ponieważ to „Mikołajki”, nie mogło zabraknąć prezentów.

 

 

 

Zobacz także

W najbliższą środę
Biały Listek CSR
Dla odwiedzających muzea tej nocy przygotowano specjalne atrakcje
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja