Parkowanie aut ja na swoim podwórku

Częsty widok

28 listopada br. około godz. 10:25 do Dyżurnego Straży Miejskiej wpłynęło telefoniczne zgłoszenie z prośbą o podjęcie interwencji w sprawie pojazdu nieprawidłowo zaparkowanego we wjeździe do posesji przy ulicy Cichej.

Przybyli na miejsce strażnicy ocenili, że kierujący pojazdem pozostawiając go w tym miejscu nie zastosował się do obowiązujących przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym, konkretnie do przepisu art. 49 ust. 2 pkt. 1 . Na miejsce został zadysponowany holownik. Nieprawidłowo zaparkowany pojazd został usunięty na płatny parking na koszt właściciela pojazdu. Chociaż  podobnych interwencji Straż Miejska we Włocławku w skali roku nie realizuje dużo, to jednak każdy kierowca choćby przez nieuwagę, zapomnienie, czy pośpiech, może znaleźć się w takiej sytuacji. Dlatego  przypominamy, że zgodnie z przepisem art. 130a ust. 1 pkt. 1, pojazd jest usuwany z drogi na koszt właściciela pojazdu. W przypadku, gdy pojazd jest pozostawiony w miejscu, gdzie jest to zabronione i utrudnia ruch lub w inny sposób zagraża bezpieczeństwu. Za tego rodzaju wykroczenie, oprócz opłaty za holowanie i postój na płatnym parkingu,  grozi mandat karny w wysokości 100 zł i jeden punkt karny.

 

W dniach od 24 do 28 listopada br. strażnicy miejscy z patrolu „ekologicznego” przeprowadzili kontrole 12 punktów skupu złomu znajdujących się na terenie naszego miasta. Kontrola miała na celu informowanie właścicieli oraz pracowników tych punktów o zdarzających się kradzieżach elementów trakcji i urządzeń infrastruktury kolejowej mających wpływ na bezpieczeństwo podróżnych.  Właściciele skupów i pracownicy zostali zapoznani z katalogiem zdjęć metalowych elementów, które najczęściej ulegają kradzieżom i powodują nie tylko wymierne straty finansowe, ale również mają wpływ na stan bezpieczeństwa. Na uwagę zasługuje fakt, że w żadnym punkcie skupu złomu strażnicy nie ujawnili urządzeń i elementów kolejowych mogących pochodzić z kradzieży.

 

Pozdrawiam Dariusz Rębiałkowski, rzecznik.

Zobacz także

W najbliższą środę
Biały Listek CSR
Dla odwiedzających muzea tej nocy przygotowano specjalne atrakcje
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja