MUZYKÓW WSPOMINKI 2017

„STYPENDYSCI ZUS”

W Marinie Zarzeczewo Towarzystwo Muzyczne BIG-BAND WŁOCŁAWEK zorganizowało już po raz dziewiąty, muzyczne zaduszki pod nazwą „Muzyków Wspominki 2017”.

Spotkanie rozpoczął występ nowej formacji o wiele mówiącej nazwie „STYPENDYSCI ZUS”. Ich średnia wieku – jak przedstawił podczas prezentacji zespołu prezes Towarzystwa Wojtek Warecki – to 68,33.  Jak przystało na okoliczności, rozpoczęli od instrumentalnej wersji znanego utworu Adagio G-moll Tomaso Albinoniego. Następnie formacja przedstawiła kilka równie znanych utworów w aranżacjach i wykonaniu adekwatnym do charakteru imprezy. Dla uczestników Wspominek, był to jednocześnie zaskakujący „come back” znanych przed laty włocławskich muzyków Janusza Witeńskiego, Jan Flaszyńskiego i Andrzeja Ziębińskiego.  Swój występ, zadedykowali szczególnie zmarłym członkom znanego nie tylko we Włocławku zespołu „BW-69”, którego Janusz i Andrzej byli członkami.

Przed tradycyjną prezentacją dedykowaną pamięci zmarłych włocławskich muzyków zapalono uroczyście „świece pamięci”. Aktu tego dokonali perkusiści znanych zespołów z dawnych lat: Ryszard Rycicki (MARZYCIELE, NASTĘPNI), Grzegorz Tomaszewski (42 GRUPA BIEDNYCH, RUBINY) i Paweł Bretes (DEPOZYT, WYJŚCIE AWARYJNE).

Wideo-prezentacja zawierająca fotografie i krótkie noty z informacjami o Tych, co już odeszli do niebiańskiej orkiestry to najważniejsza część Wspominek. Jak zawsze prezentacja przywołała nostalgiczne wspomnienia i wzbudziła u uczestników spotkania sporo refleksji nad ulotnością czasu – szybkim przemijaniem zdarzeń.

Równie nastrojowo, w hołdzie zmarłym Koleżankom i Kolegom, zagrały - w klimatach muzyki lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych - zespoły: MUSIC FINE (Krystyna Gronkiewicz i Ryszard Kułakowski)  i ARSENAŁ (Kuba Kontowicz, Wiesław Herliczko, Sławomir Dorsz, Paweł Martynowski, Paweł Bretes, Wojtek Suchowiecki i gościnnie Andrzej Szymański). Występujący z ARSENAŁEM Wojtek Suchowiecki, to bardzo utalentowany, młody piętnastolatek grający ciekawie na gitarze basowej.

Podczas występów zespołów odbyła się projekcja archiwalnych fotografii zespołów i muzyków od lat sześćdziesiątych do początku XXI wieku.

Tradycyjnie, po części oficjalnej, odbyło się krótkie, wspólne muzykowanie, które jak zawsze przyniosło wiele radości i miłych wspomnień o dawnych interpretacjach wykonywanych utworów wspólnie z kolegami, którzy odeszli. Tu na scenie zobaczyć i usłyszeć mogliśmy też młodego , bo niespełna 20-to letniego, bardzo zdolnego gitarzysty Sławka Suchowieckiego – prywatnie starszego brata Wojtka.

Na sali, oprócz występujących i muzyków młodszego pokolenia, obecni byli muzycy „z tamtych lat”: Dorota Pruszczyńska (Szymańska), Edward Żyżelewicz, Marian Ropejko, Andrzej Chyliński, Ryszard Rycicki, Bogdan Wilczyński, Grzegorz Wysocki, Stanisław Golasiński, Bogdan Cyrn, Jerzy Górski i Grzegorz Tomaszewski.

Atmosfera jak zawsze była znakomita, publiczność nagradzała gorącymi oklaskami występy wszystkich muzyków a klimat imprezy podkreślało niebieskie, nastrojowe oświetlenie oraz palące się nie tylko na stołach klasyczne świece.  

Ta ciekawa inicjatywa włocławskich muzyków zrzeszonych w Towarzystwie Muzycznym BIG-BAND WŁOCŁAWEK ma swoje stałe, coroczne miejsce w kalendarzu w pierwszą sobotę po Dniu Zadusznym. Tegoroczna edycja była kolejną imprezą realizowaną według projektu „Integracyjne koncerty włocławskich muzyków – wnuczek i dziadek grają razem”, który w tym roku Towarzystwo Muzyczne BIG-BAND WŁOCŁAWEK realizuje z grantu otrzymanego od Fundacji „ANWIL dla Włocławka”/ TM BBW /Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja