Nie bądźmy obojętni na bezdomność

Apel

Coraz niższe temperatury, to trudne i niebezpieczne dla życia bezdomnych warunki. Włocławscy policjanci, realizując działania pomocowe w ramach akcji „Zima 2017/2018”, sprawdzają miejsca, w których mogą znajdować się osoby bezdomne, nieporadne, potrzebujące pomocy. 

Zima zbliża się nieuchronnie, za oknem coraz niższe temperatury, co stanowić może duże niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia osób bezdomnych, samotnych, czy nieporadnych życiowo. Włocławscy policjanci rozpoczęli już działania zmierzające do zapewnienia im bezpiecznego przetrwania tych trudnych zimowych warunków. 
Funkcjonariusze sprawdzają pustostany, ogrody działkowe, parki, przystanki autobusowe oraz inne miejsca, w których znajdować się mogą bezdomni, potrzebujący pomocy. W ramach codziennych obchodów dzielnicowi zwracają także uwagę na osoby starsze, mieszkające samotnie, które być może nie potrafią same zapewnić sobie zimą odpowiednich warunków. 


Działania te mają na celu zapobieżenie przypadkom śmierci w wyniku wyziębienia. 
Mundurowi informują o zagrożeniach związanych ze spadkiem temperatur, a także wskazują miejsca i placówki, w których można uzyskać pomoc. 
Na terenie Włocławka funkcjonują następujące punkty pomocowe dla bezdomnych: 


- Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn przy ul. Płockiej 2; 
- Schronisko dla Bezdomnych Kobiet i Mężczyzn przy ul. Karnkowskiego 7; 
- Ogrzewalnia przy ul. Wyszyńskiego 6 czynna w godzinach 19.00-7.00. 

Apelujemy o to, aby nie być obojętnym i przekazywać służbom informacje o osobach bezdomnych, samotnych, bezradnych, których życie może być zagrożone z uwagi na niskie temperatury. nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Oficer Prasowy KMP we Włocławku

 

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja