O plusach i minusach surfowania po sieci

„Okno na świat”

O tym, czy korzystanie z internetu jest zawsze bezpieczne, jak należy się zachowywać, aby nie paść w sieci ofiarą przestępstwa, rozmawiali z  uczniami Szkoły Podstawowej w Fabiankach policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

Internet to dla każdego z nas swoiste „okno na świat”. Korzystając z niego, otrzymujemy potrzebne informacje, czy też zawieramy nowe znajomości. Niestety jest to również medium, które może przysporzyć nam wielu kłopotów. O tym, jak ważne jest zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas surfowania po necie, dowiedzieli się wczoraj (21.11.17) uczniowie z klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Fabiankach.

Policjanci z Wydziału Prewencji podinsp. Piotr Bartczak i asp. Ewelina Reszczyńska omówili z młodzieżą pozytywne strony korzystania z internetu, takie jak np. poszerzanie wiedzy, czy też możliwość zawierania znajomości także z rówieśnikami z zagranicy.  

W dalszej części spotkania mundurowi wskazali również na potencjalne zagrożenia czyhające w sieci. Szczególną uwagę zwrócili na niebezpieczeństwa wynikające z zawierania znajomości z osobami, które, podając się za kogoś innego, mogą chcieć wyrządzić krzywdę. Uczniowie dowiedzieli się również o tym, czy udostępnianie zdjęć kolegów, zamieszczanie o nich opinii jest złamaniem prawa i czy może pociągnąć za sobą niemiłe konsekwencje.

Mamy nadzieję, że dzięki przekazanym informacjom młodzi użytkownicy będą korzystać w odpowiedzialny i bezpieczny sposób z dobrodziejstw internetu.

 

nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Oficer Prasowy KMP we Włocławku

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja