Zima tuż tuż – (nie) bądź jak niedźwiedź, rusz się!

Bierz przykład z najlepszych

Kiedy nadchodzi zima wiele osób pół żartem, pół serio zazdrości niedźwiedziom. Nie dość, że mają grube, ciepłe futro to jeszcze mogą przespać najmroźniejsze i najciemniejsze miesiące w roku. Może i ich styl życia ma pewne zalety, ale czy naprawdę marzy nam się obrastanie w tłuszczyk tak bardzo, że w okolicach grudnia stanowi on już 40 proc. masy naszego ciała?

W kwestii naśladowania niedźwiedzi warto więc skupić się na innych zdolnościach. Są one doskonałymi sportowcami – specjalizują się zwłaszcza w biegach (rozwijają prędkość do 50 km/h) i wspinaczce (potrafią wspinać się po górach nie gorzej niż taternicy z profesjonalnym sprzętem).

Bierz przykład z najlepszych

Stare przysłowie mówi, że należy mierzyć siły na zamiary – przecież nie każdy ma odpowiednie umiejętności i możliwości, żeby zdobywać najwyższe szczyty czy brać udział w maratonach, jednak zimno nie powinno być wymówką do całkowitej rezygnacji z aktywności fizycznej. Wręcz przeciwnie – nic tak nie rozgrzewa, jak trochę ruchu!

Oczywiście aktywność w minusowej temperaturze wiąże się z odpowiednim przygotowaniem. Mowa tu chociażby o odzieży termicznej, która nie tylko chroni organizm przed wychłodzeniem, ale jest też bardzo wygodna, a do tego uniwersalna. – Kiedy słupek rtęci spada poniżej zera cienka „termiczna” koszulka z golfem włożona pod sweter i legginsy pod spodniami uratują od wyziębienia nawet największego zmarzlucha, a przy tym nie ujmą nic stylowi, bo będą po prostu niewidoczne – mówi ekspertka marki KiK. Na początek najlepsza będzie bielizna – koniecznie z długimi rękawami i nogawkami. Kiedy już „wkręcimy” się w sport, warto zainwestować też w ocieplaną czapkę i rękawiczki oraz termiczne skarpety. Do tego ciepła, niekrępująca ruchów sportowa kurtka i żadne warunki nie będą nam straszne – dodaje.

Improwizuj

No dobrze, ale co robić w taką pogodę? Wszystko! Nie trzeba umieć jeździć na nartach czy łyżwach, żeby świetnie się bawić na zewnątrz w czasie zimy. Bitwa na śnieżki doskonale rozrusza – zwłaszcza obolałe od pracy przy komputerze plecy i ramiona. Zabawa w chowanego w parku z dziećmi, psem albo znajomymi również. Do zjeżdżania z górki na sankach wcale nie potrzeba specjalnych umiejętności, a sprint z powrotem na szczyt doskonale wyrobi naszą kondycję!


Dzięki odzieży termicznej i dobrze dobranej kurtce aktywność na świeżym powietrzu będzie przyjemnością nawet w minusowych temperaturach 

fot. KiK


Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja