XI Mistrzostwa woj. Kujawsko-Pomorskiego placówek opiekuńczo-wychowawczych w tenisie stołowym za nami

XI Mistrzostwa w Tenisie Stołowym

W dniu 18 listopada 2017r w sali sportowej Z.P.O. w Lubieniu Kujawskim rozegrane zostały XI Mistrzostwa woj. Kujawsko-Pomorskiego placówek opiekuńczo-wychowawczych w tenisie stołowym.

Do zawodów zgłosiło się 13 placówek z terenu całego województwa. Do Lubienia Kujawskiego przybyli także jak co roku goście z województwa Mazowieckiego / Gostynin, Szczutowo, Ruszków / i Łódzkiego / Kutno /. Ponadto w Mistrzostwach brały udział placówki z Bydgoszczy, Włocławka, Wielgiego, Białochowa, Brodnicy oraz dwie świetlice profilaktyczno-wychowawcze z Włocławka „Zefir’ i „Zacisze”. Lubień Kujawski reprezentowali wychowankowie tutejszego tutejszej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej. 

Uroczystego otwarcia Mistrzostw, które jak co roku tradycyjnie dokonał Przewodniczący Radny Powiatu Włocławskiego pan Zygmunt Wierzowiecki.

W kategorii dziewcząt do turnieju zgłosiło się 27 zawodniczek. W finale Magdalena Goździkowska / Szczutowo / pokonała Natalię Szybkowską /Kutno. Trzecie miejsce zajęła Patrycja Dejewska / Wielgie / a czwarte Weronika Iwańska / Wydrzno /. W punktacji drużynowej dziewcząt pierwsze miejsce zajęła drużyna z Wielgiego wyprzedzając ekipy z Kutna i Wydrzna. W turnieju indywidualnym startowało 24 zawodników. W finale Krystian Pietruszewski pokonał Arkadiusza Nowakowskiego / obaj Szczutowo /. W meczu o trzecie miejsce Tomasz Zawadzki / Lubien kuj. / pokonał Tomasza Wojnowskiego / COD Wlocławek.
W punktacji drużynowej chłopców pierwsze miejsce zajęła ekipa ze Szczutowa przed drużyną COD Włocławek i POW Lubień Kujawski. Barw Lubienia Kujawskiego bronili bracia Artur i Tomasz Zawadzccy.

Do turnieju wychowawców zgłosiło się dziewięć osób. Wśród startujących najlepszy okazał się Marek Wiśniewski, który w finale pokonał Jerzego Petza. Trzeci był Tomasz Niedośpiał zwyciężając Cezarego Pawlaka . Opiekunem drużyny z Lubienia Kujawskiego był wychowawca- Sławomir Golasiński. Mistrzostwa stały na dobrym poziomie, poszczególne mecze dostarczyły zebranym wielu emocji. Mistrzostwa oprócz swojego sportowego charakteru spełniają także inne ważne i istotne role.
Przyczyniają się one m.in. do popularyzacji tenisa stołowego wśród wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych, a także pozwalają im w formie zorganizowanej spędzać czas wolny.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA - DZIEWCZĘTA

1. M. Goździkowska -Szczutowo
2. N. Szybkowska- Kutno
3. P. Dejewska-Wielgie
4. W. Iwańska- Wydrzno
5. P. Drzewoszewska –Wielgie
6. N. Zalewska- Ruszków „Nowy Start”
7. A. Maksim-Wydrzno
8. B. Pultyn-Brodnica

CHŁOPCY

1. K. Pietruszewski-Szczutowo
2. A. Nowakowski-Szczutowo
3. T. Zawadzki -POW Lubień Kuj.
4. T. Wojnowski- COD Włocławek
5. B. Kaczor- COD Włocławek
6. D. Kuligowski- „Zacisze” Włocławek
7. P. Jaroński-Brodnica
8. D. Iwański-Wydrzno

PUNKTACJA DRUŻYNOWA DZIEWCZĄT

1. POW Wielgie – 69 pkt.
2. POW „Tęcza” Kutno” - 67 pkt.
3. POW Wydrzno - 65 pkt.
4. Ruszków „Nowy Start 1” 57 pkt.
5. DDZ Brodnica 53 pkt.
6. COD Włocławek 50 pkt.
7. BZPOP „Bór Komorowski” Bydgoszcz – 50 pkt.
8. Ruszków „Nowy Start 2” 49 pkt.
9. Świetlica „Zacisze” Włocławek – 48 pkt.
10. Gostyniński Dom Dziecka – 43 pkt.
10 DDZ Białochowo 1 43 pkt. 
10 Świetlica „Zefir” Włocławek – 43 pkt.
11 DDZ Szczutowo 40 pkt.
12. Ruszków „Nowy Nowy Dom” 28 pkt.
13. DDZ Białochowo 2 23 pkt.

PUNKTACJA DRUŻYNOWA CHŁOPCÓW

1. POW Szczutowo – 78 pkt.
2. Centrum Opieki nad Dzieckiem Włocławek – 67 pkt.
3. DDZ Lubień Kujawski- 61 pkt.
4. DDZ Brodnica 58 pkt.
5. POW Wydrzno - 58 pkt.
6. Świetlica „Zacisze” Włocławek – 57 pkt.
7. BZPOP „Bór Komorowski” Bydgoszcz- 52 pkt.
8. Świetlica „Zefir” Włocławek – 49 pkt.
9. POW „Tęcza” Kutno” - 48 pkt.
10. Gostyniński Dom Dziecka – 48 pkt.
11. POW Wielgie – 46 pkt.
12. DDZ Białochowo 23 pkt.
13. Ruszków „Nowy Nowy Dom” 23 pkt.


W turniejach indywidualnych zarówno chłopców jak i dziewcząt oprócz dyplomów pierwszych dwanaście zawodniczek i zawodników otrzymało cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez naszych licznych sponsorów. W punktacji drużynowej dziewcząt i chłopców pierwszych siedem placówek zostało nagrodzonych okazałymi pucharami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe we Włocławku. Nagrody indywidualne wręczali przedstawiciele sponsorów Mistrzostw – Polcalcu pani Justyna Turbiak i Agricoli pan Paweł Plichtowicz. Na rozdaniu nagród obecni byli także Radni Powiatu Włocławskiego: pan Bogdan Domżalski, Zygmunt Wierzowiecki, Jerzy Donajczyk, a także vice Starosta Marek Jaskulski. XI Mistrzostwa uroczyście zakończył Starosta Włocławski pan Kazimierz Kaca.

Drożdżówki dla uczestników tradycyjnie przygotowała piekarnia „Jędrek” z Kalisk, natomiast owoce dostarczyła firma rodzinna Garsad z Krukowa. W tym roku do grona naszych licznych sponsorów dołączyło Włocławskie Centrum Nurkowania pana Pawła Mikuckiego. Organizatorzy serdecznie dziękują Grzegorzowi Safianowskiemu, Marcie Jędrzejczak i Mariuszowi Mańkowskiemu za pomoc w przeprowadzeniu zawodów.

 

 

Zobacz także

Łączna wartość przebudowy i modernizacji dróg w regionie to 66,5 mln zł
„ Z ANWILEM PRZEZ ŚWIAT"
Spotkanie było poświęcone rodzinie
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja