Nowe ceny biletów do Modzerowa i Świętosławia

Nowe stawki będą obowiązywać od 18 listopada 2017 roku

24 października radni przegłosowali uchwałę Rady Miasta nad zmianą cen biletów do miejscowości Modzerowo i Świętosław.

W związku z inicjatywą Wójt Gminy Włocławek mającą na celu wprowadzenie ujednoliconego biletu, który uprawniałby do podróżowania na terenie miasta i na terenach podmiejskich z możliwością przesiadania się zachodzi konieczność wprowadzenia zmian w treści ww. aktu prawa miejscowego.

Społeczność Gminy Włocławek od kilku lat korzysta z linii podmiejskich obsługiwanych przez operatora - Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. we Włocławku. Z uwagi na dużą migrację mieszkańców Włocławka na tereny podmiejskie liczba osób korzystających z linii 8 i 13 K wzrasta. Dotyczy to nie tylko mieszkańców dojeżdżających do pracy, ale przede wszystkim uczniów szkół ponadgimnazjalnych i średnich. Wprowadzenie jednolitego biletu na terenie obu gmin ułatwi podróżowanie, jak również przyczyni się do wzrostu zainteresowania komunikacją miejską.

Bilety jednorazowe będą kosztować 2,60 zł (1,30 zł ulgowy), bilet okresowy normalny ma się zmniejszyć w przypadku Modzerowa ze 148 zł na 75 zł i Świętosławia ze 130 zł na również 75 zł. Z kolei szkolne dla uczniów szkół dziennych podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do obydwu miejscowości będą kosztować 37,50 zł.

 

 

 

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja