Prewencyjne rozmowy z młodzieżą o ich odpowiedzialności

Edyta Olszewska i Krzysztof Gołembiewski

Przedstawiciele Wydziału Prewencji włocławskiej komendy policji spotkali się z uczniami Gimnazjum nr 3 przy ulicy Promiennej we Włocławku. Mowa była przede wszystkim o odpowiedzialności karnej nieletnich i zagrożeniach związanych z uzależnieniem od środków odurzających, czy internetu.

Spotkania z młodzieżą umożliwiają mundurowym przekazanie istotnych informacji z zakresu bezpieczeństwa, odpowiedzialności karnej, czy też różnego rodzaju zagrożeń. Tym razem naszymi odbiorcami byli uczniowie Gimnazjum nr 3 we Włocławku. To grupa młodzieży, która z  uwagi na swój wiek, ponosi już konsekwencje prawne popełnianych przez siebie czynów.

Edyta Olszewska z włocławskiej prewencji wraz z dzielnicowym asp. sztab. Krzysztofem Gołembiewskim przybliżyli  tematykę odpowiedzialności karnej nieletnich za popełniane czyny karalne. Skutki łamania ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, czy też alkoholizmowi, to kolejne z zagadnień, które zostały omówione. Nie zabrakło również informacji dotyczących właściwego korzystania z internetu.

Spotkanie umożliwiło ponadto młodzieży zadanie przedstawicielom policji wielu interesujących pytań, dotyczących m.in. specyfiki pracy policji, zakresu działania poszczególnych wydziałów itp.

 

 

Zobacz także

Oferta dostępna będzie od 18 do 31 stycznia br. lub do wyczerpania…
Edycjia Akademii Dokumentalnej we Włocławku
Druga kolejka
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja