Nie było żadnej awarii na terenie Anwilu

Awaria gazociągu na odcinku Gustorzyn - Włocławek

W związku doniesieniami o rzekomym wybuchu gazu na terenie fabryki Anwil, Radio eMKa postanowiło sprawdzić czy jest coś na rzeczy. Zwóciliśmy się z konkretnymi pytaniami do rzecznika prasowego Anwilu Włocławek:

- czy to prawda, że z 10 na 11 listopada br. był wybuch gazu na terenie Anwilu?
- jeśli tak to czym był on spowodowany i jakie są straty, czy było to coś poważnego? (.....)".

Odpowiedź od rzecznika prasowego Anwilu S.A Olgi Wieszczek - "Nie. To nieprawda. Doszło do rozszczelnienia gazociągu należącego do firmy Gaz-System (....)".

Okazało się, że awaria miała miejsce na odcinku Gustorzyn (gmina Brześć Kujawski)- Włocławek i dotyczyła gazociągu obsługiwanego przez firmę GAZ-SYSTEM z Warszawy. I nie miała nic wspólnego z Anwilem.

Odpowiedź firmy Gaz - System

Gazociąg już sprawny!

"(.....)Zakończyły się prace na gazociągu wysokiego ciśnienia DN500 na odcinku Gustorzyn - Włocławek, którego fragment uległ rozszczelnieniu 11 listopada 2017 r. Na odcinku, który uległ rozszczelnieniu, natychmiast wstrzymano przesył gazu dostarczając gaz klientom z alternatywnego źródła, zabezpieczono miejsce i rozpoczęły się prace naprawcze – w tym wymiana fragmentu na nowy. 13 listopada 2017 r. naprawa się zakończyła, nagazowano odcinek i wznowiono pracę".

"GAZ-SYSTEM, jak zawsze w takich przypadkach, powołał komisję ds. zbadania i analizy przyczyny powstałego rozszczelnienia (....)".

Tomasz Pietrasieński

Rzecznik Prasowy GAZ-SYSTEM

 

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja