Podsumowanie działań „Bezpieczny Listopadowy Weekend”

Rekordzista miał ponad 2,5 promila alkoholu we krwi

Od piątku (10.11.17) do niedzieli (12.11.17) trwały policyjne działania „Bezpieczny Listopadowy Weekend” mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze sprawdzali, czy użytkownicy dróg stosują się do przepisów. Mundurowi wyeliminowali z ruchu 6 kierowców, którzy jechali na tzw. „podwójnym gazie”.

 W związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości wielu z nas zdecydowało się na spędzenie czasu poza domem. Przewidując wzmożony ruch na drogach, policjanci przez 3 dni (10-12.11.17) prowadzili wzmożone działania na drogach pod nazwą „Bezpieczny Listopadowy Weekend”. Celem tych działań było zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom dróg.

Włocławska „drogówka” kontrolowała prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, a także ich stan trzeźwości. Mundurowi zwracali też uwagę na prawidłowość przewożenia w pojeździe pasażerów, a także na stan techniczny pojazdów.

W zainteresowaniu policjantów byli również piesi w ramach prowadzonych równocześnie działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Mundurowi sprawdzali, czy prawidłowo poruszają się po drodze, a także, czy posiadają obowiązkowe poza obszarem zabudowanym elementy odblaskowe.

Efekt weekendowych działań, to 469 kontroli pojazdów i 167 mandatów. Ponadto policjanci sprawdzili trzeźwość u 480 kierowców. Niestety okazało się, że 7 z nich jechało pod wpływem alkoholu, rekordzista miał ponad 2,5 promila.
nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Oficer Prasowy KMP we Włocławku

Zobacz także

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja