Od internauty do e-wolontariusza, czyli jak działać społecznie w Internecie

"Wszystkie ręce na stół"

Włocławskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu opublikowało na swojej stronie ciekawy artykuł, za serwisem: http://e-wolontariat.pl/blog/od-internauty-do-e-wolontariusza-czyli-jak-dzialac-spolecznie-w-internecie-2  

Tematem jest e-wolontariusz, czyli nietypowy internauta, który używa Internetu świadomie, jako narzędzia, dzięki któremu może współpracować na odległość z osobami, które tak jak on chcą rozwiązać jakiś problem lub stworzyć coś, co będzie dostępne dla wszystkich zainteresowanych.  Artykuł wskazuje, jak można działać społecznie w Internecie i w jaki sposób ze zwykłego internauty stać się e-wolontariuszem.

Można np. odwiedzić strony ulubionych organizacji pozarządowych lub przejrzeć oferty na http://ngo.pl  Jeśli znajdziemy organizację, której działalność jest nam bliska, możemy zaproponować pomoc.

Wszystko w jednym miejscu: i organizacje, i projekty, i zadania znajduje się w serwisie TuDu.org.pl – to społeczność e-wolontariuszy i organizacji z całej Polski, z którymi można współpracować online, z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie. W Bazie Zadań znajdują się krótkie zadania, których wykonanie zajmie mniej niż 3 godziny. Można sortować je według swoich zainteresowań (np. ekologia, edukacja, nowe technologie) i umiejętności (np. tworzenie grafiki, wykonywanie tłumaczeń). Wszystkie są częścią większych projektów społecznych, dlatego wykonując je, mamy wpływ na cały projekt.

Pełna informacja na ten temat: http://cop.wloclawek.pl/2017/11/od-internauty-do-e-wolontariusza-czyli-jak-dzialac-spolecznie-w-internecie/

 

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja