„Jestem Rosa”

Bilety w cenie 12 zł do nabycia przed seansem

DKF Ósemka zaprasza na film wpisujący się w nurt feministyczny kina iberyjskiego. „Jestem Rosa” to emancypacyjny dramat, kolejny obraz Laís Bodanzky - autorki kultowej „Siedmiogłowej bestii”, będący cennym głosem w sprawie równouprawnienia kobiet w patriarchalnych społeczeństwach Ameryki Południowej.

Film był bardzo ciepło przyjęty przez widownię ostatniego festiwalu w Berlinie.

Rosa jest trzydziestoparolatką. Jej rodzice się rozwiedli. Mieszka z własną rodziną w centrum Sao Paulo. Częste wyjazdy jej męża nie są specjalnie lukratywne, więc sama musi utrzymywać siebie i dwie córki. Zamiast skupić się na pisaniu sztuk, co jest jej powołaniem, zarabia na życie tworząc hasła reklamowe. Rosa ma na głowie problemy w swoim związku, kłopoty z różnorakimi zleceniami, a także obowiązek zajmowania się chorowitym ojcem, o artystycznej osobowości, domagającej się ciągle uwagi. Gdy podczas rodzinnego obiadu jej matka ujawnia pewną tajemnicę, uporządkowany dotąd świat Rosy wywraca się do góry nogami. Bohaterka rozpoczyna wewnętrzną wędrówkę celem odkrycia własnej tożsamości. Czy przy okazji odnajdzie także w sobie silną, niezależną kobietę?

Laís Bodanzky opowiada historię kobiety z którą utożsamiać się mogą miliony kobiet na świecie. Traktuje o odnajdywaniu swojego miejsca, odkrywaniu własnego potencjału oraz uświadamianiu potrzeb, które zostały uśpione i odsunięte na dalszy plan. Film to ciepła, kameralna opowieść, przepełniona głębokim humanizmem i zrozumieniem dla słabości bohaterów.

Zapraszam do Multikina w czwartek, 16.11.2017 r., o godz. 19. 

 Iza Trojanowska

DKF Ósemka

 

 

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja