11 klubów uczestniczyło we włocławskim turnieju bokserskim

O Puchar Prezydenta Marka Wojtkowskiego

Turniej zgromadził 18 zawodników i zawodniczek z 11 klubów.

We włocławskiej Hali Mistrzów odbył się turniej bokserski pod hasłem "Szukamy Olimpijczyków Tokio 2020". Do turnieju zgłosiło się 11 zespołów: Cuiavia Inowrocław, Champion Włocławek, Potężnie Ciechocinek, KB Baruchowo, Gladiator Brodnica, Strat Grudziądz, GKS Łokietek Brześc Kujawski, Włokiennik Łódź, Ring Wolny Toruń, MKS Grudziądz i gospodarz WKB Start Włocławek.

Komplet wyników

1.   Martyna Zaporska (Potężnie Ciechocinek) uległa na punkty 0:3 Oliwi Klonowskiej z Gladiatora Brodnica) - waga do 57 kg.

2.   Natalia Karkowska (Champion W-ek) wygrała 3:0 z Jonną Wojciechowską (Start Grudządz) - waga do 60 kg.

3.   Karolina Lewandowska (Start W-ek) wygrała 3:0 z Kamilą Gorewską (Ring W. Toruń ) - waga do 69 kg.

4.   Dorian Piesiakowski ( Włokiennik) pokonał 3:0 Kacpra Śpiewka (Potężnie) - waga do 50 kg.

5.   Oskar Kuliński (Champion) uległ 0:3 Patrykowi Janiszewskiemu (Włókiennik) - waga do 56 kg.

6.   Jacek Żuchowski (Gladiator) wygrał 3:0 z Marcinem Milerem (Start Grudziądz) - waga do 60 kg.

7.   Wiktor Hładko (Champion) wygrał 3:0 z Łukaszem Trząskomom (Cuiavia) - waga do 63 kg.

8.   Krystian Szymański (Łokietek) pokonał przez RSC w III rundzie Konrada Kubiaka (Start Grudziądz) - waga do 66 kg.

9.   Michał Jarliński (Champion) pokonał 3:0 Daniela Piotrowskiego (Potężnie) -  waga do 66 kg.

10. Alex Sułkowski (Champion) uległ 0:3 Piotrowi Kowalczykowi (Włókiennik) -  waga do 56 kg.

11. Igor Kowalski (Chempion) wygrał 3:0 z Dawidem Celmerem (Potężnie) -  waga do 60 kg.

12. Adrian Spoździał (Start W-ek) wygrał 3:0 z Marcelem Wańkowskim (Champion) -  waga do 69 kg.

13. Hubert Elsztajn 3:0 wypunktował Huberta Zaporskiego (Potężnie) -  waga do 75 kg.

14. Jakub Dłużyński (Potężnie) 3:0 wygrał z Patrykiem Jurkiewiczem (MKS Grudziądz) -  waga do 75 kg.

15. Stanisław Skorupski (Champion) 3:0 pokonał Adriana Murawskiego (Potężnie) -  waga do 75 kg.

16. Adrian Ślędak (Start W-ek) przez RSC w II starciu pokonał Tomasza Banasiaka (Potężnie) -  waga do 91 kg.

17. Radosław Rosiński KB Baruchowo) 3:0 pokonał Kornela Kostrzewskiego  (Start W-ek) - waga do 69 kg.

18. Jakub Szmajda (Potężnie) wygrał przez RSC w III starciu z Karolem Pawelusem (Włokiennik) - waga do 91 kg.

19. Kamil Ślędak (Start W-ek) decyzją sędziów 3:0 pokonał Tomasza Spychalskiego (Cuiavia) - waga do 91 kg.

Nagrodę dla najlepszej zawodniczki otrzymała: Karolina Lewandowska ze Startu Włocławek

Nagrodę za najlepszą walką otrzymali: Mochał Jarliński Champion Włocławek i Daniel Piotrowski Potężnie Ciechocinek.

Nagrodę za najlepszego zawodnika WKB Start Włocławek otrzymał: Kamil Ślędak ze Startu Włocławek

Nagrodę za najlepszego zawodnika turnieju odebrał: Adrian Ślędak ze Startu Włocławek

Wyróżnienie Radia eMKa dla:

Natalii Karkowskiej z Chempiona Włocławek, która pokonała Jonną Wojciechowską (Start Grudządz) w wadze do 60 kg. W tym pojedynku zmierzyły się medalistki Mistrzostw Polski, srebrna włocławianka i złota grudziądzanka. Wygrała Natalia, która w każdej z III rund była zdecydowanie lepsza i zasłużenie wygrała decyzją sędziów 3:0.

Drugie wyróżnie dla zawodnika Potężni Ciechocinek Jakuba Szmajdy. Brązowy medalista MP pokonał przez RSC Karola Pawelusa. Jakub pokazał dużą dynamikę i dojrzałość ringową.

I trzecie wyróżnienie dla organizatorów, czyli WKB Start Włocławek za perfekcyjne przygotowanie i przeprowadzenie turnieju.

Są to kamery, które – w ramach Budżetu Obywatelskiego – pojawiły się…