Patriotyczna Noc w „Baczyńskim”

Noc z Baczyńskim

Z piątku 10 listopada na sobotę 11 listopada w Zespole Szkół nr 4 przy ul. Kaliskiej 108 odbędzie się Patriotyczna Noc w "Baczyńskim".

W programie Patriotycznej Nocy w "Baczyńskim": przemarsz (wyjście ze szkoły ok godz.19.00) społeczności "Baczyńskiego" na Bulwary we Włocławku pod Tablicę Pamięci Marszałka Józefa Piłsudskiego. Około godz. 20.30 złożenie kwiatów, zapalenie zniczy oraz odegranie na trąbce utworu patriotycznego.

Następnie: przejazd za Wisłę pod Pomnik Poległych Obrońców Wisły 1920. Około godz. 21.00 złożenie kwiatów, zapalenie zniczy, odegranie na trąbce utworu patriotycznego.

Przemarsz odbywał się będzie spod szkoły ulicą Kaliską, ulicą POW, ulicą 3 Maja z pieśnią  patriotyczną na ustach. W przedsięwzięciu Zespołowi Szkół nr 4 im. K.K. Baczyńskiego towarzyszyć będzie Jednostka Strzelecka 4051 Włocławek.

Powrót do szkoły planowany jest około godz. 22.00, gdzie dla uczniów zostanie zorganizowana gorąca kolacja, a następnie wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

W programie Patriotycznej Nocy w "Baczyńskim" przewidziane jest także spotkanie z przedstawicielami Straży Miejskiej, Jednostki Strzeleckiej 4051 (zajęcia na temat szeroko pojętej samoobrony i obronności, zajęcia na symulatorze strzeleckim), zajęcia na strzelnicy szkolnej, zajęcia z brazylijskiej sztuk walki capoeira, które przeprowadzi Włocławskie Stowarzyszenie Capoeira, prezentacja multimedialna "Drogi do wolności" oraz zajęcia z papieroplastyki (przygotowywanie kotylionów).

Wszyscy uczniowie z "Baczyńskiego" uczczą dzień 11 listopada już dziś, bo w murach szkoły rozlegać się będzie, jak co roku, "Patriotyczne Śpiewanie"! Młodzież wraz z nauczycielami śpiewać będzie z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości już od godz. 9.30 do 11.20. Jak co roku z okazji 11 listopada młodzież z "Baczyńskiego" przygotowuje plakaty pod tytułem "Życzenia dla Polski", które to plakaty zdobią ściany szkolnych korytarzy w "Baczyńskim" i są okazją do refleksji, zadumy i wzruszeń wokół tematu: Polska - Ojczyzna.

 

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja