Oszust działający metodą „na wypadek” zatrzymany

Policjanci pracują nas ustaleniem pozostałych osób związanych z tym przestępczym procederem

Policjanci z Włocławka ustalili i zatrzymali 20-latka, który, działając wspólnie z innymi osobami, odebrał pieniądze „na załatwienie sprawy” od oszukanej starszej kobiety. Tego samego dnia grupa oszustów próbowała wyłudzić oszczędności od 3 innych włocławian. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 8 lat więzienia.

„Syn spowodował wypadek, potrzebne są pieniądze na załatwienie sprawy”. Taką informację usłyszała 87-letnia włocławianka, na której telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna podający się za znajomego jej syna. Niestety rozmówca był na tyle przekonujący, że kobieta uwierzyła w opowieść oszusta. Po chwili w jej domu zjawił się kolejny „znajomy”, któremu przekazała 7 tys. złotych, przekonana, że w ten sposób pomaga swojemu dziecku. 
Tego samego dnia (01.09.17) oszuści jeszcze 3 razy próbowali przywłaszczyć oszczędności włocławian. Za każdym razem schemat był ten sam – dzwonili na telefon stacjonarny, podawali się za syna lub jego znajomego, informowali o wypadku i prosili o szybkie przekazanie pieniędzy wskazanej osobie. Całe szczęście pozostali rozmówcy nie dali się nabrać. 
Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu przez 2 miesiące sprawdzali każdy trop, aby namierzyć grupę. Dzięki tej pracy ustalili mężczyznę, który odebrał pieniądze od oszukanej 87-latki.  Okazał się nim 20-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego. W poniedziałek (06.11.17) mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i trafił do policyjnego aresztu. Zebrany materiał pozwolił śledczym na przedstawienie mężczyźnie zarzutów dokonania i usiłowania oszustwa wspólnie z innymi osobami. Grozi mu za to do 8 lat pozbawienia wolności. 


nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Oficer Prasowy KMP we Włocławku

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja