„Umiem pływać”

Końcowym elementem zajęć będzie sprawdzian poziomu opanowania podstawowych umiejętności pływackich

Najmłodsi uczniowie uczą się pływać.

Trwają zajęcia w ramach tegorocznej edycji programu „Umiem pływać”, realizowanego we współpracy Urzędu Marszałkowskiego, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz 79 gmin z naszego regionu.

W tym roku w zajęciach nauki pływania uczestniczy około 7 tysięcy uczniów z klas 1-3 szkół podstawowych, w tym dzieci z 8 włocławskich placówek: SP 3, 5, 7, Zespołu Szkół nr 8, Zespołu Szkół nr 11 oraz SP 12, 18 i 23.

Istotą programu „Umiem pływać” jest nabycie i rozwinięcie podstawowych umiejętności pływackich przez najmłodszych adeptów tej dyscypliny sportu, którymi są uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych. Zajęcia odbywają się na krytych pływalniach, prowadzone są przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia, w wymiarze 20 godzin lekcyjnych na każdego uczestnika, z częstotliwością 1-2 razy w tygodniu, w grupach liczących nie więcej niż 15 osób. 

W tym roku do udziału w przedsięwzięciu zgłosiło się 79 gmin. Program jest wdrażany w dwóch turach – od marca do czerwca oraz od września do grudnia. Realizatorem projektu jest Kujawsko-Pomorski Związek Pływacki.

Pełna informacja na ten temat, wraz z wykazem wszystkich uczestniczących w programie szkół: http://www.kujawsko-pomorskie.pl/biuro-prasowe/informacje-prasowe/31614-uczymy-plywac-5

 

Zobacz także

Ponad 220 tysięcy złotych.
. Po całej akcji właściciele podziękowali mundurowym za ich reakcję
Wniosek o sprawdzenie autokaru
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja