"Rzeź niewiniątek" w Hali Mistrzów

Ofiarą Anwilu została Legia

Szósta kolejka Polskiej Ligi Koszykówki okazała się bardzo pechowa dla Legii Warszawa.

Tylko Mickelson stanął na wyskości zadania. Koszykarz gości był najjaśniejszą postacią swojej drużyny. Żal, że po niespełna dwóch minutach gry z parkietu zszedł kapitan gości Tomasz Andrzejewski (wychowanek Anwilu). Tomek od lat jest podporą warszawskiej drużyny, ale w konfrontacji z Anwilem lepiej, że nie wyszedł na dalszą część spotkania. Obraz meczu to został namalowany już w kilka minut po rozpoczęciu meczu. W dwóch pierwszych kwartach włocławianie rzucili aż 61 punktów, tracąc li tylko 30. Anwil swoją skuteczność utrzymał do końca. W drugiej odsłonie gospodarze dorzucili 46 punktów i drugi raz w sezonie przekroczyli barierę 100 punktów ( Anwil - Czarni 114:80). Natomiast wygrana różnicą ponad 40 punktów, jest najwyższą, w tegorocznych rozgrywkach spośród wszystkich wyników zespołów wsytępujących w PLK.