Pomoc włocławskiej Straż Miejskiej

Niezastąpieni w okresie zimy

Z dniem 1 grudnia 2017 roku już po raz trzeci rozpoczynamy, jak się okazało bardzo popularną akcję, udzielania  pomocy mieszkańcom naszego miasta, polegającą na uruchamianiu pojazdów w okresie jesiennych przymrozków i zimowych mrozów.

Warto przypomnieć, że na przełomie lat 2016/2017 Straż Miejska udzieła pomocy około 410 kierowcom, którzy z uwagi na panujące warunki atmosferyczne nie byli w stanie uruchomić swoich samochodów. Należy wyraźnie zaznaczyć, że tego rodzaju pomoc nie miała negatywnego wpływu na realizację priorytetowych i ustawowych zadań Straży Miejskiej, ponieważ odbywała się doraźnie, dodatkowo przy okazji załatwiania zgłaszanych interwencji do Dyżurnego Straży Miejskiej.

Sprawna pomoc przy „odpalaniu” pojazdów nie byłaby możliwa bez pomocy urządzenia rozruchowego, które zostało zakupione dla nas dzięki wsparciu Prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej we Włocławku.  Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie jakim cieszyła się nasza akcja ze strony użytkowników pojazdów,  zwróciliśmy się ponownie do szefostwa MPEC we Włocławku z prośbą o sfinansowanie jeszcze jednego urządzenia rozruchowego. Ponieważ pomoc przy rozruchu pojazdów jest przez nas ewidencjonowana zwracamy uwagę, że w swoim działaniu eliminowaliśmy i dalej będziemy eliminować te auta, do których wzywani jesteśmy wielokrotnie.

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja