Konkurs „Człowiek bez barier”

Głosy online można oddawać na portalu niepełnosprawni.pl

Urząd Marszałkowski publikuje sylwetki kandydatów z regionu Dwoje niepełnosprawnych działaczy społecznych z naszego województwa znalazło się wśród półfinalistów ogólnopolskiego konkursu „Człowiek bez barier”. Jedną z kandydatek do tytułu jest Jadwiga Rogacka z Włocławka.

Sylwetka włocławianki jest przedstawiona następująco:

42-letnia Jadwiga Rogacka w 1995 roku została dyplomowaną pielęgniarką, a trzy lata później zdiagnozowano u niej nieuleczalną i postępującą chorobę genetyczną narządu wzroku. Nie poddała się, przekwalifikowała na masażystkę, a potem ukończyła z wyróżnieniem pedagogikę rewalidacyjną. Była wśród założycieli Towarzystwa Pomocy Całkowicie Niewidomym Kret, jest animatorką wielu projektów, m. in. sportowych, dedykowanych mieszkańcom Włocławka. Sama też uprawia sport – jest wielokrotną mistrzynią Polski w kajakarstwie, zdobywała też medale na mistrzostw Europy i świata w bowlingu i kręglach klasycznych.

Pełna informacja na ten temat: http://www.kujawsko-pomorskie.pl/biuro-prasowe/informacje-prasowe/31596-ludzie-bez-barier-wesprzyj-naszych-w-glosowaniu-online

 

Zobacz także

Ponad 220 tysięcy złotych.
. Po całej akcji właściciele podziękowali mundurowym za ich reakcję
Wniosek o sprawdzenie autokaru
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja