Punkt krytyczny

Seans we wtorek, 07.11.2017 r., godz. 19:00 - wstęp wolny

Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem, mieszkać w mieście bez smogu. Polska jest – niestety - jednym z najbardziej zanieczyszczonych państw w Europie.

Jednym z powodów tej sytuacji jest tzw. niska emisja, czyli - między innymi - emisja pyłów i szkodliwych gazów pochodzącą z lokalnych kotłowni węglowych i domowych pieców, w których często spalane są także śmieci i różne odpady komunalne. Smog, który pojawia się w okresie jesienno-zimowym zwiększa ryzyko chorób związanych z układem krążenia i oddychania. Czy można poradzić sobie ze smogiem? W jaki sposób skutecznie zmniejszyć poziom zanieczyszczenia powietrza?

DKF Ósemka wspólnie z Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej we Włocławku zapraszają na film .„Punkt krytyczny. Energia odNOWA” w reżyserii Łukasza Bluszcza, pierwszy polski film poświęcony zmianom klimatycznym, poszukujący odpowiedzi na wiele intrygujących pytań.

Twórcy filmu stawiają tezę, że znajdujemy się obecnie w punkcie krytycznym. Zagraża nam nie tylko smog. Nad Polską i resztą świata unosi się widmo powodzi, suszy, braku wody pitnej i żywności. Co sprawiło, że równowaga klimatu na Ziemi została zachwiana? Czy przyszłość oparta na węglu i ropie ma rację bytu? Co musi się wydarzyć, żeby nie doszło do tragedii na miarę zagłady dinozaurów? Czy zmiana klimatu sprawi, że staniemy się klimatycznymi uchodźcami?

W filmie „Punkt krytyczny. Energia odnowa” zobaczymy, dlaczego klimat nagle się zmienia i przed jakimi wyzwaniami w związku z tym staje nasza cywilizacja. Przedstawione są również nowe rozwiązania i technologie, które mogą zastąpić paliwa kopalne. Autorzy pokazują, jak codzienne decyzje i wybory każdego z nas mogą chronić klimat i jakie rozwiązania systemowe można wprowadzić w Polsce, aby pomóc powstrzymać nadchodzącą katastrofę. Dokument porusza również trudne kwestie związane m.in. z przyszłością elektrowni wiatrowych i wsparciem dla prosumentów.

Sponsorem seansu jest Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej we Włocławku – dostawca ciepła systemowego do naszych mieszkań.

 

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja