Policjanci z Włocławka namierzyli sprawcę śmiertelnego potrącenia

12 lat pozbawienia wolności

Włocławscy policjanci ustalili, a następnie zatrzymali mężczyznę, który śmiertelnie potrącił rowerzystkę i odjechał z miejsca zdarzenia. Do wypadku doszło 6 października w Modzerowie. 54-latkowi grozi teraz do 12 lat pozbawienia wolności.

Rankiem 6 października br. w Modzerowie (gm. Włocławek) doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęła 71-letnia rowerzystka. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynikało, że kobieta prawdopodobnie została potrącona przez samochód ciężarowy, który następnie odjechał z miejsca zdarzenia. W celu ustalenia dokładnych okoliczności wypadku i jego sprawcy, prokurator wszczął śledztwo. 
Włocławscy policjanci, pracując nad sprawą, sprawdzali każdy jej wątek. Zebrane dowody  pozwoliły im ostatecznie na wytypowanie pojazdu biorącego udział w zdarzeniu, a następnie jego kierowcy. Okazał się nim 54-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Mężczyzna został zatrzymany przez mundurowych w czwartek (02.11.17) i doprowadzony do prokuratora. Usłyszał zarzuty spowodowania wypadku i ucieczki z miejsca zdarzenia oraz nieudzielenia pomocy poszkodowanej. Grozi mu za to 12 lat pozbawienia wolności. 
Zarówno policjanci, jak i prokurator wnioskowali o zastosowanie względem 54-latka aresztu. W sobotę (04.11.17) sąd, po analizie materiałów, zdecydował o oddaniu mężczyzny pod dozór policji. 

 

 

Zobacz także

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja