Szymon Szewczyk show

Przebudzenie Jaylina Airingtona

Grała drużyna, wygrała drużyna. Anwil rozbił Start!!!

Nie wiadomo jak by zakończył się mecz ze Startem Lublin gdyby grał Kamil Łączyński (zszedł z powodu kontuzji - do tego tematu wrócę w dalszej części artykułu) i ukłon trenera Milićića w kierunku rezerwowych. W połowie IV kwarty włocławianie prowadzili już różnicą 36 punktów, a na jej początku tablica wyników wynik 68:40. Przyznam, że już bardzo dawno nie widziałem drużyny, która rzuciła Anwilowi przez 30 minut tylko 40 punktów. A warto wiedzieć, że w czterech pierwszych spotkaniach seozno 2017/2018 Start aplikował swoim rywalom ponad 80 punktów. Na szczyt obroności anwilowcy wznieśli się w III kwarcie, kiedy to pozwolii rzucić sobie tylko 7 punktów. To wręcz nieprawdopodobny wynik. Dużą rolę w obronie odegrał Airington, który skutecznie wyłączył z rozgrywania Washingtona (tylko 11 pkt.).

Kamil Łączyński: kapitan Anwilu grał tylko 3 minuty i 22 sekundy. Sędzia Jakub Pietrzak wszedł na parkiet i przypadkowo zderzył się z kapitanem włocławian. Efektem tego zdarzenia jest skręcona kostka Kamila. I w tym miejscu należy przytoczyć regulamin sędziowski. Otóż art. 45 przepisów gry w koszykówkę reguluje w jakich przypadkach sędzia może wejść na parkiet. Nie może gdy prowadzona jest gra. Przepis ten złamał sędzia Jakub Pietrzak, na którego wpadł Kamil Łączyński. Sędzia przeszedł obok tego faktu bardzo obojętnie. Bo; ani nie przeprosił, ani nie pomógł wstać z parkietu kontuzjowanemu Kamilowi Łączyńskiemu. Jedną rzecz, którą zrobił to pokazał gest pozwalający na dokonanie zmiany.

Mecz ze Startem mial swojego bohatera. O kogo chodzi? O Szymona Szewczyka! Włocławski środkowy 21 grudnia skończy 35 lat a w meczu przeciwko Startowi zagrał jak młody Bóg. Szymon zagrał tylko tylko 17 i pół minuty i zanotował: 17 zdobytych punktów, 66.7% celności rzutów za 2 punkty, 75% rzutów za 3 punkty (3/4), 71.4% rzutów z gry (5/7), 100% rzutów za 1 (4/4) oraz 5 zbiórek.

Następny mecz Anwil zagra 5 listopada z Legią Warszawa - początek spotkania o godz. 18.00.

Anwil Włocławek - TBV Start Lublin 80:57 (13:22, 34:11, 18:7, 15:17)

Anwil: Almeida 18, Szewczyk 17, Airington 12, Leończyk 9, Nowakowski 9, Zyskowski 7, Delas 5, Sobin 3, Ciesielski 0, Komzywałaenda 0, Łączyński 0, Matusiak 0

TBV Start: Washington 11, Mirković 8, Czerlonko 7, Dziemba 7, Szymański 7, Lewis 6, Reynolds 6, Gospodarek 5, Ciechociński 0, Dutkiewicz 0