Za nami trzy dni akcji „BEZPIECZNY WEEKEND – ZNICZ 2017”

146 mandatów

Trwają ogólnopolskie działania „BEZPIECZNY WEEKEND – ZNICZ 2017”, w których uczestniczą również policjanci z Włocławka. Ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom dróg podczas wyjazdów na groby bliskich. W ciągu pierwszych trzech dni akcji włocławska „drogówka” skontrolowała 382 pojazdy, sprawdziła stan trzeźwości 410 kierujących i wystawiła 146 mandatów.

 

Od piątku (27.10.17) włocławscy policjanci uczestniczą w ogólnopolskich działaniach „BEZPIECZNY WEEKEND -  ZNICZ 2017”. Ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego na drogach i w rejonie cmentarzy. Mundurowi czuwają, aby każdy bezpiecznie dotarł na groby bliskich. W tym celu przeprowadzają kontrole drogowe, dzięki którym eliminują z ruchu nieodpowiedzialnych stanowiących zagrożenie dla siebie i innych użytkowników dróg. 
W ciągu dotychczasowych trzech dni akcji włocławska „drogówka” przeprowadziła 382 kontrole pojazdów i sprawdziła trzeźwość 410 kierujących. Za stwierdzone przewinienia policjanci nałożyli 146 mandatów, zatrzymali 37 dowodów rejestracyjnych i 2 prawa jazdy.  Ponadto ustalili, że dwaj kierujący jechali na tzw. „podwójnym gazie”. 
W tych dniach mundurowi odnotowali 23 kolizje i 1 wypadek, do którego doszło w piątek (27.10.17) około 18 w Brześciu Kujawskim. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca fordem 33-latka potrącił 73-letniego pieszego, który z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn leżał na jezdni. Pieszy z obrażeniami trafił do szpitala. Kierująca była trzeźwa. Dokładne okoliczności wypadku wyjaśni prowadzone pod nadzorem prokuratora postępowanie. 
Policyjne działania potrwają do czwartku (02.11.17) do godz. 22.00. Apelujemy o ostrożną jazdę i zwracanie uwagi na znaki drogowe, zwłaszcza w rejonach cmentarzy, gdzie może być zmieniona organizacja ruchu. 

 

 

Zobacz także

Podróż z jednośladami
W tym gronie także powiat włocławski
„Przez życie bez uzależnień”
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja