Choć przez chwilę poczuli się policjantami

Przedszkolaki z Boniewa spotkały się z włocławskimi policjantami

Czy praca policjantów jest ciekawa, niebezpieczna? Na czym polega służba policyjnego psa? Odpowiedzi na takie i inne pytania poszukiwali goście włocławskiej komendy - grupa przedszkolna z Boniewa.

Każda wizyta przedszkolaków w naszej komendzie, to niesamowite przeżycia, zarówno dla dzieci, jak i dla policjantów. Tak było i tym razem. Grupa z przedszkola w Boniewie odwiedziła w piątek (27.10.17) włocławskich mundurowych. Nasi goście chcieli dowiedzieć się jak najwięcej na temat policyjnej pracy. Usłyszeli m.in.  na czym polega praca dyżurnego jednostki, czy też przewodnika psa służbowego. Dowiedzieli się również w jakich sytuacjach mogą być wykorzystywani nasi czworonożni przyjaciele, a także jak przebiega ich tresura.

Nie zabrakło również informacji o sprawach ważnych - zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze, w tym konieczności noszenia elementów odblaskowych. To ostatnie zagadnienie było zresztą bardzo dobrze zauważalne, gdyż na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały kamizelki odblaskowe.

Wielką frajdą okazała się dla najmłodszych możliwość wejścia do służbowego radiowozu, gdzie  choć przez chwilę poczuli się jak prawdziwi policjanci.

Pomimo kapryśnej aury, nie zabrakło uśmiechów i przyjaznej atmosfery. 


nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Oficer Prasowy KMP we Włocławku

 

 

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja