Zakończenie Sezonu Nawigacyjnego 2017 w Marinie Zarzeczewo

Sezon żeglarski za nami
W miniony piątek  z udziałem Prezesa Włocławskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego kol. Piotra Dwórznika i  Członka Zarządu ANWIL S.A. 
 r.) Jarosława Ptaszyńskiego w Marinie Zarzeczewo odbyła się uroczystość klubowego Zakończenia Sezonu Nawigacyjnego 2017..
Spotkanie otworzył Komandor YACHT CLUB ANWIL Wojciech Warecki. Pierwszym punktem programu była video-prezentacja
wspomnieniowa o tragicznie zmarłym w wypadku motocyklowym, długoletnim członku klubu, Wiesławie Gapińskim. Prezentacje tę przygotował i oprawił muzycznie kol. Adam Pawlikowski, który w mijającym sezonie uczestniczył z nim we wspólnym, dwutygodniowym rejsie.
Następnie Wicekomandor YCA Andrzej Spychalski przypomniał wszystkie zdarzenia z sezonu, a było tego co niemiara: od regat i rejsów po realizacje projektów z grantów Fundacji ANWIL dla Włocławka, szkolenia żeglarskie, imprezy integracyjne, festyny i imprezy otwarte dla ogółu społeczności miasta (w tym oczywiście Anwilowy Dzień Dziecka i Muzyczne Spotkania), jak i imprezy zamknięte firmowe i prywatne.
Tu warto podkreślić, że w tym roku powrócono do idei organizacji Grand Prix Zalewu Włocławskiego wspólnie z kolegami z Płocka,
więc było o co walczyć w żeglarskich zmaganiach.

Był to również sezon szczególny, bo rok 2017 ogłoszony został Rokiem Wisły i trzy imprezy żeglarskie organizowane w oparciu o Marinę Zarzeczewo - regaty: ANWIL CUP, SALAMANDER CUP i Błękitna Wstęga Zalewu Włocławskiego, zostały włączone do kalendarza tych obchodów.
Ostatnia z nich - jubileuszowa bo już 40-ta - kończyła właśnie Rok Wisły.
Podczas uroczystości kilkunastu najbardziej zasłużonych w realizacji zadań statutowych członków Yacht Club Anwil otrzymało z rąk Komandora Wojtka Wareckiego wyróżnienia. Byli to: Jerzy CHOJECKI, Mariusz DOMINIAK, Marek DRATWIŃSKI, Marek DZIEMIDOK, Bogusław GRABOWSKI, Roman KAMIŃSKI, Zbigniew KAJZER, Antoni KOLANOWSKI, Andrzej RUTKOWSKI, Andrzej SUCHŁABOWICZ, Jacek WOJCIECHOWSKI. Wojciech WOLSKI i Tomasz ZIELŃSKI.
Wręczone zostały też podziękowania dla kilku firm wspierających klub w tym sezonie: ANWIL S.A, SALAMANDER WINDOWS&DOOR SYSTEMS S.A, IMET,
HURTOSTAL, INSTAL-PROJEKT, END-CORR, Zakład Budowalny Jan Góreczny i GRANPOL.

Spotkanie zakończyło tradycyjnie opuszczenie bandery przy dźwiękach szklanek wybijanych przez Honorowego Członka Klubu
Adama Prokopiaka i wypowiedziana przez Wicekomandora kol. Andrzeja Spychalskiego formuła: "Sezon Nawigacyjny 2017 uważam za zakończony". Za Zarząd YCA Z żeglarskim pozdrowieniem Wojciech Warecki Komandor YACHT CLUB ANWIL Stowarzyszenie

Zobacz także

W najbliższą środę
Biały Listek CSR
Dla odwiedzających muzea tej nocy przygotowano specjalne atrakcje
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja