W Hali Mistrzów pękła setka. Czarni zbledli ze wstudu

Błysk Anwilu

Ten sam trener a gra inna. Igor Milićić postawił na szybki atak i dużą dyscyplinę opartą na grze zespołowej.

Już pierwasz kwarta ustawiła dalszą cześć spotkania z Czarnymi. Anwil od pierwszych chwil grał tak jakby chciał zgnieść rywala. 29:12 w I kwarcie to wynik, który rzadko pojawia się w PLK. Włocławianie dali sobie rzucić tylko 12 punktów grając bardzo twardą obroną. Ale obronną inna niż w ubiegłym sezonie. Dla "króla" obu desek Josipa Sobina stawiane są bardzo mocne zasłony, dzięki którym korzystają także inni zawodnicy. I właśnie obrona, dla wielu terenerów najważniejszy element koszykarskiego rzemiosła, ma być w tym sezonie znakiem rozpoznawczym Anwilu. Drugi element to bardzo szybkie przejście z obrony do ataku. A w tej grze doskonale czuje się Kamil Łączyński, który od początku sezonu gra na najwyższych obrotach. Więcej rzuca za 3, więcej anagażuje się w obronie, częściej też penetruje atakowany kosz.  Taka gra, nie tylko Kamila, jest bardzo przyjemna dla oka, ale również angażuje wszystkie siły całego zespołu tak w ataku, jak i w obronie.