„Maudie” - wzruszają opowieść opartą na życiu malarki Maud Lewis

DKF Ósemka zaprasza

 "Maudie” - to wzruszaja opowieść oparta na życiu malarki Maud Lewis, uważanej obecnie za jedną z najważniejszych kanadyjskich artystek ludowych.

Film jest piękną historią o miłości i niezwykłej sile, która drzemie w pozornie „słabych” i „niedopasowanych”. Maud Lewis, choć była schorowaną, nadzwyczaj silną duchem, pełną ciepła i energii kobietą, określana była przez otoczenie jako dziwaczka. Jej mąż Everett był nieokrzesanym samotnikiem w typie neandertalczyka, nierzadko agresywnym, porozumiewającym się głównie przy pomocy chrząknięć i półsłówek. Obydwoje byli prostymi ludźmi, skrzywdzonymi przez los, z bagażem własnych traumatycznych doświadczeń, odrzucanymi przez otoczenie. Połączyła ich mała chatka i łóżko. Ich wspólne życie, na przekór szorstkiej codzienności małżeńskiej, wypełnionej płaczem i wieloma okrutnymi słowami wypowiedzianymi w stronę Maudie, to historia miłości, narodzin i rozkwitu cudownego talentu Maud Lewis. To opowieść o miłości. Do sztuki, która pomaga żyć i tej która rodzi się latami, miłości "szorstkiej", z przyzwyczajenia, nie pozbawionej cierpienia, dobrze znanej życiowym rozbitkom, niekochanym, ignorowanym i wyśmiewanym przez otoczenie.

„Maudie” hipnotyzuje od pierwszych ujęć. Zachwyca pięknymi zdjęciami, wspaniałą, wpadającą w ucho muzyką i perfekcyjnym aktorstwem głównych bohaterów. Uśmiechnięta, artretyczna Maudie to zasługa genialnej Sally Hawkins, w rolę gburowatego, stopniowo zrzucającego maskę szorstkości i jaskiniowej męskości Everetta, wcielił się Ethan Hawk. Zbudowane przez nich postaci są rewelacyjnie prawdziwe i naturalne – wielkie aktorstwo, które trzeba zobaczyć!

Zapraszam do Multikina na seans DKF Ósemka, w czwartek, 02.11.2017 roku, o godz.19:00.

Bilety w cenie 12 zł do nabycia przed filmem.

 

Iza Trojanowska

DKF Ósemka

 

 

Zobacz także

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja