I FESTIWAL KUJAWSKO-POMORSKIEJ KOSZYKÓWKI ZA NAMI

Kariera przed nimi

Toruń (20.10.17 r.) był gospodarzem I Festiwalu Kujawsko-Pomorskiej Koszykówki.  Uroczystość była jednocześnie podsumowaniem sezonu 2016/2017, w której wzięło udział prawie 500 zawodniczek i zawodników.

W sumie zostało rozdanych około 200 medali i 80 pucharów. Wśród nagrodzonych była także reprezentacja Włocławskiego Towarzystwa Koszykówki. Młodzi koszykarze wyróżnieni zostali także nagrodami indywidualnymi: w rzutach z dystansu i najlepszych strzelców. Mistrzowskie drużyny otrzymały okazałe flagi, które mogą zawisnąć w halach.

Zarząd KPZKosz nagrodził też specjalnymi statuetkami drużyny, które zdobyły medale Mistrzostw Polski w tym m.in. TKM Włocławek za zdobycie złotego medalu w kategorii wiekowej U14 i U11.

Swoje medale odebrali także koszykarze TKM-u w kategorii U13, którzy wygrali rywalizację w mistrzostwach województwa kujawsko-pomorskiego. Nagrody indywidualne odebrali: Michał Matusiak - najlepszy strzelec oraz Kuba Andrzejewski - najlepiej rzucający zawodnik za 3 punkty.

W trakcie imprezy rozgrany został mecz trenerzy kontra sedziowie. Lepsi okazali się trenerzy, wśród których najlepszy był trener U13 Arkadiusz Czyżnielewski (suma indywidualnych meczowych statystyk).