Otwarte Mistrzostwa Włocławka w szachach szybkich

Zawody były niezwykle widowiskowe i obfitowały z zacięte pojedynki

W niedzielę 22.10.2017 r. , w CKBB STARA REMIZA przy ul. Żabiej 8, odbyły się Otwarte Mistrzostwa Włocławka w szachach szybkich. Turniej został rozegrany na dystansie 9 rund, systemem szwajcarskim. Każdy uczestnik  miał 12 min. i premię 5 sek za ruch na rozegranie partii. Na starcie stanęło 29 zawodników z Płocka, Konina, Nakła, Torunia, Bydgoszczy, Sierpca, Lipna, Wielgiego i Włocławka oraz  1 zawodniczka Katarzyna Cichocka z "Włocławskiego Klubu Szachowego -1938".

Zwyciężył Paweł Flak ze Stowarzyszenia AS Płock uzyskując 7,5 pkt. Drugie miejsce sensacyjnie zdobył 10 letni Janek Klimkowski ze "Smeczu" Konin, człowy polski junior w swojej kat. wiekowej, który wywalczył 7 pkt. Trzeci był Jan Szymański z Sierpca też mający 7 pkt.

Dalsze nagrodzone miejsca zdobyli :

Szczegółowe wyniki przedstawiają poniższe tabele:

Otwarte Mistrzostwa Włocławka w szachach szybkich 2017

Włocławek, klub "Stara Remiza" 2017-10-22/2017-10-22Tempo gry: 12' + 5'' na ruchSędzia: Janusz Augustowski

Wyniki po rundzie 9

M-ce

Nr

Tytuł

Nazwisko Imię

 

Ranking

     

Wins

 

1

1

k

Flak, Paweł

R 2188

2200

7,5

40,50

51,50

6

41,0

2

15

I

Klimkowski, Jan

R 1604

2000

7,0

36,50

47,00

7

34,0

3

10

I

Szymański, Jan

R 1721

2000

7,0

36,00

45,50

6

34,5

4

4

k

Kuliński, Krzysztof

R 2031

2200

6,5

40,00

50,50

6

32,5

5

2

k+

Gawroński, Mirosław

R 2137

2300

6,0

40,00

51,50

6

33,0

6

3

IM

Maciejewski, Andrzej

R 2121

2450

6,0

37,50

49,00

6

32,0

7

5

I++

Budnik, Mateusz

R 1961

2100

5,5

36,50

48,00

5

28,5

8

12

I

Garbowski, Jerzy

R 1669

2000

5,5

29,50

40,00

5

26,0

9

13

I

Cyra, Dariusz

R 1665

2000

5,0

39,00

49,00

4

29,5

10

8

I

Jeziorny, Janusz

R 1744

2000

5,0

32,00

41,00

4

25,0

11

9

I+

Starzyński, Waldemar

R 1742

2100

5,0

31,50

42,50

4

23,5

12

20

II+

Kaczyński, Maciej

R 1487

1900

5,0

30,00

37,00

5

25,0

13

18

I++

Cichocka, Katarzyna

R 1523

1900

4,5

33,50

43,50

4

24,0

14

6

I

Borkowski, Kamil

R 1868

2000

4,5

31,00

41,00

4

21,5

15

24

II

Graczyk, Piotr

R 1304

1800

4,5

30,50

38,50

4

22,5

16

11

I

Błajet, Radosław

1706

2000

4,5

30,00

38,50

4

24,5

17

14

I

Przerwa, Sebastian

R 1623

2000

4,5

28,00

35,50

4

19,5

18

21

II

Muzalewski, Sławomir

R 1378

1800

4,0

38,00

49,50

4

26,0

19

16

II

Sztuka, Cezary

1544

1800

4,0

31,00

41,00

4

21,0

20

22

II

Konefał, Leszek

R 1378

1800

4,0

29,50

38,00

4

21,0

21

23

II

Łapiński, Jerzy

R 1353

1800

4,0

29,50

37,50

4

19,0

22

17

II

Szarfemberg, Paweł

1535

1535

4,0

29,50

37,50

4

17,0

23

7

II

Klein, Zbigniew

R 1795

1800

4,0

27,50

35,50

4

17,0

24

19

I

Stępniak, Stanisław

R 1501

2000

3,0

29,50

37,00

3

15,0

25

27

III

Lewandowski, Bogdan

R 1155

1600

3,0

25,50

33,00

2

13,5

26

30

bk

Wisniewski, Sławomir

0

1000

3,0

25,00

33,00

3

13,0

27

28

II

Chojnicki, Edward

R 1107

1800

3,0

24,50

30,50

3

15,0

28

26

II

Gęsicki, Zbigniew

1234

1234

2,5

23,50

29,00

2

12,0

29

25

III

Czekalski, Paweł

R 1269

1600

2,0

24,50

32,50

2

8,0

30

29

III

Dębowski, Grzegorz

0

1600

1,0

24,50

31,50

1

1,0

 

 

Otwarte Mistrzostwa Włocławka w szachach szybkich 2017

Włocławek, klub "Stara Remiza" 2017-10-22/2017-10-22Tempo gry: 12' + 5'' na ruchSędzia: Janusz Augustowski

Lista startowa

Nr

Tytuł

Nazwisko Imię

 

Ranking

Klub

Data ur.

1

k

Flak, Paweł

R 2188

2200

Stowarzyszenie AS Płock

1982

2

k+

Gawroński, Mirosław

R 2137

2300

Stowarzyszenie AS Płock

1963

3

IM

Maciejewski, Andrzej

R 2121

2450

NOK Nakło

1951

4

k

Kuliński, Krzysztof

R 2031

2200

WKSz 1938 Włocławek

1958

5

I++

Budnik, Mateusz

R 1961

2100

UKS OPP Toruń

1996

6

I

Borkowski, Kamil

R 1868

2000

Stowarzyszenie AS Płock

1977

7

II

Klein, Zbigniew

R 1795

1800

Stowarzyszenie AS Płock

1958

8

I

Jeziorny, Janusz

R 1744

2000

WKSz 1938 Włocławek

1962

9

I+

Starzyński, Waldemar

R 1742

2100

BKS Chemik Bydgoszcz

1950

10

I

Szymański, Jan

R 1721

2000

Sierpc

1959

11

I

Błajet, Radosław

1706

2000

AZS UMK Toruń

1982

12

I

Garbowski, Jerzy

R 1669

2000

WKSz 1938 Włocławek

1955

13

I

Cyra, Dariusz

R 1665

2000

Bytów

1975

14

I

Przerwa, Sebastian

R 1623

2000

UKS Smecz Konin

1993

15

I

Klimkowski, Jan

R 1604

2000

UKS Smecz Konin

2007

16

II

Sztuka, Cezary

1544

1800

WKSz 1938 Włocławek

1962

17

II

Szarfemberg, Paweł

1535

1535

WKSz 1938 Włocławek

1996

18

I++

Cichocka, Katarzyna

R 1523

1900

WKSz 1938 Włocławek

1971

19

I

Stępniak, Stanisław

R 1501

2000

WKSz 1938 Włocławek

1948

20

II+

Kaczyński, Maciej

R 1487

1900

WKSz 1938 Włocławek

1963

21

II

Muzalewski, Sławomir

R 1378

1800

WKSz 1938 Włocławek

1974

22

II

Konefał, Leszek

R 1378

1800

WKSz 1938 Włocławek

1947

23

II

Łapiński, Jerzy

R 1353

1800

WKSz 1938 Włocławek

1945

24

II

Graczyk, Piotr

R 1304

1800

AZS UMK Toruń

1990

25

III

Czekalski, Paweł

R 1269

1600

PKS Leśny Bydgoszcz

1966

26

II

Gęsicki, Zbigniew

1234

1234

Toruń

1949

27

III

Lewandowski, Bogdan

R 1155

1600

WKSz 1938 Włocławek

1961

28

II

Chojnicki, Edward

R 1107

1800

Lipno

1944

29

III

Dębowski, Grzegorz

0

1600

Włocławek

 

30

bk

Wisniewski, Sławomir

0

1000

Wielgie

 

Zobacz także

„Okno na świat”
Najlepiej z grupy zaprezentował się Marcel Dobrian zdobywając 2 złote i 1…
Przedsięwzięcie odbywa się w ramach Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2021.
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja