Z plus 19 do minus 3. Anwil przegrał na własne życzenie w Turowie

Turów Zgorzelec wygrał z Anwilem Włocławek

Sobota sypnęła niespodziankami. Swoje mecze przegrali: Anwil, Stelmet oraz King. Nie sprawdziły się typy specjalistów na spotknia drużyn z Włocławka, Zielonej Góry i Szczecina. To właśnie te zespoły były stawiane w roli faworytów przeciwko swoim rywalom.

Mecz Anwilu w Zgorzelcu przeciwko Turowowi miał przebieg, o którym żadnen z koszykarzy gości nie będzie chciał pamiętać. Przez większą część mecz Anwil dyktował warunki wychodząc w III kwarcie na 19-punktowe prowadzenie. Nikomu wówczas nie przyszło do głowy, że Anwil może spotkanie z Turowem przegrać. Tym bardziej, że po trzech kwartach włocławianie prowadzili różnicą 13 punktów. Świetne zawody rozgrywał Michał Nowakowski. Wrażenie budzą statystyki obrońcy Anwilu: punkty z gry 75% (9/12), 100% rzutów za 3 punkty (4/4) i 6 zbiórek. A wszystko to w niespełna 23 minuty bycia na parkiecie.

Najważniejszy moment w meczu: Na dłużej pojawił się w czwartej kwarcie Ivan Almeida, któremu przez całe spotkanie nic nie szło: 30% rzutów z gry, 0 rzutów za 3 pkt. i za 1 punkt 27,3 % (3/11). Co najmniej dziwne jest, że w tym czasie na ławce siedział najlepszy w tym meczu Michał Nowakowski. Kolejne złe spotkanie zagrał Jalin Airington, który przez ponad 12 minut nic nie pokazał. Amerykanin znów zawiódł i to zarówno w obronie jak i ataku.

PGE Turów Zgorzelec 99 : 96 Anwil Włocławek (19:14, 19:32, 19:24, 31:18, d. 11:8)

PGE Turów: Ayers 24, Balmazović 18, Mack 11, Patoka 11, Han 8, Bochno 7, Waldow 7, Jarecki 5, Koelner 3, Petrukonis 2

Anwil: Nowakowski 23, Zyskowski 15, Delas 13, Sobin 13, Almeida 9, Łączyński 9, Leończyk 7, Szewczyk 6, Airington 1, Komenda 0