Pamiętajmy!- policjanci dbają o nasze bezpieczeństwo, ale my sami również musimy o nie zadbać. Stosujmy się do przepisów ruchu drogowego, używajmy odblasków, a zwiększymy nasze bezpieczeństwo!

Akcja na drogach powiatu włocławskiego „Chcesz być widoczny na drodze? Noś odblaski!!!”

Włocławscy policjanci na drogach powiatowych i gminnych prowadzili akcję „Chcesz być widoczny na drodze? Noś odblaski!!!”. Głównym założeniem jest uświadomienie pieszym oraz rowerzystom, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych w czasie słabej widoczności oraz pory nocnej.

Pieszych i rowerzystów, w przeciwieństwie do osób przemieszczjących się pojazdami, nie chronią zabezpieczenia. W związku z tym, w przypadku zdarzeń drogowych, to właśnie oni odnoszą najpoważniejsze obrażenia. Zapewnienie im bezpieczeństwa, to jedno z priorytetowych zadań policji. Dlatego też na terenie województwa kujawsko-pomorskiego policjanci przeprowadzili wczoraj (20.10.17 r.) akcję „Chcesz być widoczny na drodze? Noś odblaski”.

W działaniach nie mogło zabraknąć także włocławskich policjantów, którzy od godziny 5 do 9 przeprowadzili pierwszą część działań. Druga cześć od godziny 16 do godziny 20.

Mundurowi podczas dzisiejszej akcji przypominają pieszym i rowerzystom o noszeniu elementów odblaskowych, a także wręczają osobom nie posiadającym takich elementów opaski odblaskowe.  Trzeba pamiętać, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego, każdy pieszy poruszający się drogą od zmierzchu do świtu poza terenem zabudowanym musi posiadać w widocznym miejscu element odblaskowy.

Prowadzona akcja wpisuje się w ogólnopolskie założenia kampanii informacyjno-edukacyjnej „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM”, która zachęca do tego, aby być widocznym na drodze.

 

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja