Złoty medal Angeliki Szymańskiej w WARSAW JUDO OPEN

Wyjazd na zawody był finansowany ze środków Gminy Miasto Włocławek oraz środków…

Angelika Szymańska zdobyła złoty medal podczas WARSAW JUDO OPEN – Międzynarodowego Pucharu Polski w Judo.

Dwudniowa impreza zgromadziła na warszawskim Torwarze 1617 zawodników ze 112 klubów.  Zawodniczka MKS „Olimpijczyk” Włocławek, walcząca w kategorii wagowej do 63 kg, na wygranie 4 walk w drodze po złoto, potrzebowała tylko 5 minut czasu efektywnego, gdzie czas jednej pełnej walki trwa 4 minuty. Trzy pierwsze walki Szymańska wygrywała przez skutecznie założone dźwignie na staw łokciowy, natomiast w finale wykonała bardzo ładną kombinację technik : UCHI-MATA / TAI-OTOSHI, co dało jej złoty medal. Po turnieju zawodniczka wzięła udział w trzydniowym międzynarodowym Campie, gdzie gościem specjalnym była tegoroczna, brązowa medalistka Mistrzostw Świata Seniorek – Agata Ozdoba-Błach (63 kg).

- Dla naszej zawodniczki ten turniej był kolejnym doświadczeniem w nowej kategorii wagowej. W kategorii juniorek widać, że Angelika pomału „odjeżdża” swoim rywalkom. Doświadczenie, które zbiera podczas startu w seniorkach procentuje jej w kategorii młodszej. Przypomnimy tylko, że Angelika w tym roku startowała w kategorii seniorek podczas Pucharu Europy w Bratysławie, gdzie zajęła 7 miejsce (stoczyła 4 walki) oraz w niedawnych Mistrzostwach Polski zajmując 2 miejsce – komentują trenerzy Aneta Szczepańska i Roman Stawisiński.

W turnieju wzięła udział również druga włocławianka, mistrzyni Polski juniorek z wagi 63 kg. – Wiktoria Tomczak (70 kg), która po stoczeniu 3 walk (1 wygrana / 2 porażki) odpadła z turnieju.

W grupie juniora młodszego, jedyny męski reprezentant Olimpijczyka – Mariusz Czapczak (66 kg) stoczył 3 bardzo dobre pojedynki, w tym z Litwinem i Łotyszem (zwycięstwa). W trzeciej walce po bardzo wyrównanym pojedynku przegrał w dogrywce walki i odpadł z turnieju. W jego kategorii wagowej (66 kg) startowało 79 zawodników.

  

Zobacz także

W najbliższą środę
Biały Listek CSR
Dla odwiedzających muzea tej nocy przygotowano specjalne atrakcje
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja