O bezpieczeństwie na debacie społecznej w Lubieniu Kujawskim

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Mieszkańcy powiatu włocławskiego mogli po raz kolejny spotkać się z policjantami, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Okazją ku temu była debata społeczna, która miała miejsce w Zespole Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim, gdzie w 2016 roku odtworzono posterunek policji. 

Wczoraj (18.10.17) w Zespole Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim odbyła się kolejna już debata społeczna. Na spotkaniu, oprócz policjantów, znaleźli się też przedstawiciele władz samorządowych, placówek oświatowych, straży pożarnej i oczywiście mieszkańcy, w tym młodzież gimnazjalna. Zgromadzonych gości przywitał pełniący obowiązki Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji we Włocławku podinsp. Krzysztof Rakowski. 
Podczas debaty mundurowi zaprezentowali informacje o stanie bezpieczeństwa na terenie powiatu i odtworzonego posterunku policji. Nie zabrakło również cennych rad o tym jak unikać zagrożeń na drodze, czy też jak nie paść ofiarą oszustów, działających metodą „na wnuczka”, czy „na policjanta”. Zebrani mogli również dowiedzieć się, gdzie szukać pomocy w przypadku, gdy zetkną się z różnego rodzaju przemocą. 
Spotkanie umożliwiło też przybliżenie sylwetki dzielnicowego, jako policjanta pierwszego kontaktu i aplikacji „Moja Komenda” umożliwiającej łatwiejszy kontakt z funkcjonariuszem opiekującym się danym rejonem. Mundurowi przypomnieli również jak korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której mieszkańcy mogą zgłaszać policjantom niepokojące sytuacje. 
Cenne rady dotyczące bezpieczeństwa w okresie grzewczym przekazał również przedstawiciel straży pożarnej, który poinformował o sposobach ustrzeżenia się przed „cichym zabójcą”, czyli czadem. 

Mundurowi chętnie uczestniczą w tego typu spotkaniach z mieszkańcami.  Pozwalają one bowiem na zacieśnienie współpracy i wzajemnego zaufania w zakresie wspólnego dbania o bezpieczeństwo. 

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja