Mateusz Palmowski dziewiąty podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Judo

Mistrzostwa Polski Młodzików

Troje reprezentantów MKS „Olimpijczyk” Włocławek wzięło udział w Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbyły się w Poznaniu. W imprezie wzięło udział 494 zawodników reprezentujący 53 kluby z całej Polski.

Najlepiej z reprezentantów Włocławka spisał się Mateusz Palmowski (55 kg), który stoczył 5 walk (3 zwycięstwa / 2 porażki) zajmując ostatecznie 9 miejsce. W tej samej kategorii wagowej, drugi reprezentant Olimpijczyka – Wiktor Lewandowski, po zwycięstwie przed czasem w pierwszej walce , w następnej musiał uznać wyższość przeciwnika i pożegnał się z turniejem. W ich kategorii wagowej startowało 59 zawodników.

Natomiast wśród kobiet Marta Czapczak (63 kg) nie zdołała utrzymać znaczącej przewagi podczas pierwszej walki (2 x WAZA –ARI) i ostatecznie przegrała przed czasem w parterze.

- Dla naszych zawodników był to sprawdzian przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Polski Młodzików. Na dzień dzisiejszy nie byli w stanie stanąć na podium Mistrzostw Polski. W przyszłym roku będziemy mieć silniejszą i wzmocnioną ekipę o rocznik 2005, gdzie dojdą do niej choćby : Nicol Musialik i Marcel Dobrian, którzy stawali na podium wielu turniejów dzieci – komentuje trener Bartosz Zieliński.

- Cieszy nas postawa zawodników na zawodach. Oczekiwaliśmy od nich dobrze stoczonych walk i to się udało zrealizować. Porażki na tych zawodach były wkalkulowane w ich start. Wiemy na jakim etapie są teraz i co mogli zaprezentować. Mimo braku medalu, uważamy start za dobry. Bardzo nas ucieszyła postawa Mateusza Palmowskiego, który stoczył najwięcej walk. Swoje walki zwyciężał przez akcje rzutowe, natomiast w porażkach zabrakło doświadczenia – dodają pozostali trenerzy Olimpijczyka Aneta Szczepańska i Roman Stawisiński.

Wyjazd na zawody był finansowany ze środków Gminy Miasto Włocławek oraz środków własnych klubu.

 

D:Zawody Klubu2017Poznań - MP Młodzików, 14.10.2017 rMP Młodzików 2017.jpg

Od lewej: Marta Czapczak (63kg), Mateusz Palmowski (55 kg), trenerzy: Bartosz Zieliński  Aneta Szczepańska, Marcel Dobrian oraz Wiktor Lewandowski (55 kg)

 

Zobacz także

W najbliższą środę
Biały Listek CSR
Dla odwiedzających muzea tej nocy przygotowano specjalne atrakcje
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja