„Ana, mon amour”

Seans w Multikinie, w czwartek, 19.10.2017 r., o godz. 19:00

DKF Ósemka zaprasza na przedpremierowy pokaz filmu „Ana, mon amour”. będący adaptacją głośnej powieści Cezara Paula-Badescu. Reżyserem filmu jest Calin Peter Netzer, zdobywca nagrody Złotego Niedźwiedzia festiwalu filmowego w Berlinie w 2013 roku, za świetną „Pozycję dziecka”.

W „Ana, mon amour” uwagę zwraca drobiazgowość, z jaką reżyser buduje kameralną historię toksycznego związku. Ana i Toma poznają się na studiach i bardzo szybko zaczynają pałać do siebie wielką, namiętną miłością. Stanowią, na pozór, idealną parę: dobrze się dogadują, wspólnie chodzą na koncerty ulubionego zespołu i wspierają się nawzajem w obliczu niechęci ze strony teściów. Jedynym problemem jest postępująca nerwica dziewczyny. Ataki paniki i obsesyjny strach przed chorobą sprawiają, że Ana odsuwa się od życia towarzyskiego, a Toma poświęca coraz więcej czasu na zaspokojenie jej potrzeb.

Nakręcony w typowych dla rumuńskiej nowej fali ziarnistych zdjęciach z ręki film to intymny zapis tej trudnej relacji. Wielowątkowej fabule filmu towarzyszy odpowiednio skomplikowana forma. Klamrą narracyjną jest wizyta Tomy "na kozetce", podczas której mężczyzna wspomina szczegóły relacji z Aną. Film odwzorowuje strukturę terapeutycznego seansu. Wydarzenia nie są przedstawione w porządku chronologicznym, układają się raczej wokół osi przełomów we wspólnym życiu Any i Tomy. Dzięki temu sceny obrazujące coraz bardziej toksyczną relację bohaterów przeplatają się z migawkami z euforycznych początków związku, a na ekranie króluje atmosfera melancholii.

Obraz „Ana, mon amour” otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia na tegorocznym festiwalu w Berlinie zawyjątkowy wkład artystyczny. Film pokazywany jest we Włocławku w ramach odbywających się V. Regionalnych Dni Psychoterapii.

 

Bilety w cenie 12 zł do nabycia przed filmem.

 

 

 

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja