Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2017

„Po lekcjach. Nowomiejska 15A”

W ramach akcji, której celem jest zwrócenie uwagi na rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych, w Bibliotece Pedagogicznej przygotowano liczne wydarzenia.

W październiku w ramach obchodów organizowane są m.in.: spotkania nauczycieli bibliotekarzy w ramach sieci współpracy i samokształcenia, otwarte zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem robotów Dash i Dot, bookcrossing – czyli akcja polegająca na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych: w parku, pociągu, w teatrze, kawiarni, galerii, kinie, jak również w miejscach specjalnie w tym celu przygotowanych – półkach, stolikach, regałach po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

17 października o godzinie 14.15, w ramach dyskusyjnego klubu „Po lekcjach. Nowomiejska 15A” uczestnicy podejmą dyskusję na temat: „Jak czytać, żeby czytać – czy żyjemy w czasach kryzysu czytelnictwa?”

Więcej na ten temat: http://www.cen.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1743:midzynarodowy-miesic-bibliotek-szkolnych-2017&catid=39:aktualnoci

 

Zobacz także

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja