„Zadbaj o swoją wątrobę” – spotkanie edukacyjne i badania diagnostyczne

Spotkanie odbędzie się jutro o godz. 11.00 w sali konferencyjnej Zakładu Aktywności…

Włocławek po raz kolejny uczestniczy w „Programie wykrywania zakażeń WZW B i C w województwie kujawsko-pomorskim”. Celem programu jest zwiększenie wykrywalności zakażeń HBV i HCV oraz zwiększenie świadomości w zakresie zapobiegania zakażeniom HBV i HCV

 

W ramach współorganizacji Programu Urząd Miasta Włocławek organizuje spotkanie edukacyjne dotyczące profilaktyki, diagnostyki i leczenia wirusowego zapalenia wątroby typu B i C, które poprowadzi specjalista chorób zakaźnych z Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy.

W ramach Programu, tego samego dnia wykonywane będą także badania diagnostyczne krwi (w kierunku HBsAg i na obecność przeciwciał anty-HCV) włocławian, u których nigdy nie oznaczono ag HBs i anty HCV, nie stwierdzono wcześniej wzw B, wzw C oraz nie byli leczeni z powodu wzw B, wzw C. Koszty badań finansują w równych częściach Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Miasto Włocławek.

Są jeszcze wolne miejsca, zapisy na badania prowadzi Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Publicznego, ul. Kościuszki 12, pok. 22 (nr. tel. 54 414-49-59). Przy zgłoszeniu niezbędne są następujące dane: imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz data urodzenia.

Z badań będzie mogło skorzystać 66. mieszkańców Włocławka. Zapisy będą prowadzone do wyczerpania liczby miejsc.

 

Zobacz także

Odpowiedzialność
Na dynamo
Od 17 listopada 2017 r. do 14 stycznia 2018 r.
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja