„Zadbaj o swoją wątrobę” – spotkanie edukacyjne i badania diagnostyczne

Spotkanie odbędzie się jutro o godz. 11.00 w sali konferencyjnej Zakładu Aktywności…

Włocławek po raz kolejny uczestniczy w „Programie wykrywania zakażeń WZW B i C w województwie kujawsko-pomorskim”. Celem programu jest zwiększenie wykrywalności zakażeń HBV i HCV oraz zwiększenie świadomości w zakresie zapobiegania zakażeniom HBV i HCV

 

W ramach współorganizacji Programu Urząd Miasta Włocławek organizuje spotkanie edukacyjne dotyczące profilaktyki, diagnostyki i leczenia wirusowego zapalenia wątroby typu B i C, które poprowadzi specjalista chorób zakaźnych z Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy.

W ramach Programu, tego samego dnia wykonywane będą także badania diagnostyczne krwi (w kierunku HBsAg i na obecność przeciwciał anty-HCV) włocławian, u których nigdy nie oznaczono ag HBs i anty HCV, nie stwierdzono wcześniej wzw B, wzw C oraz nie byli leczeni z powodu wzw B, wzw C. Koszty badań finansują w równych częściach Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Miasto Włocławek.

Są jeszcze wolne miejsca, zapisy na badania prowadzi Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Publicznego, ul. Kościuszki 12, pok. 22 (nr. tel. 54 414-49-59). Przy zgłoszeniu niezbędne są następujące dane: imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz data urodzenia.

Z badań będzie mogło skorzystać 66. mieszkańców Włocławka. Zapisy będą prowadzone do wyczerpania liczby miejsc.

 

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja