Stłukło się szkło w Krośnie. Sprawcą został Anwil Wlocławek

Anwil skruszył hartowane Szkło Krosna

Zdobywca Superpucharu Polski odniósł kolejne ligowe zwycięstwo. Ofiarą Rottwailerów zostali koszykarze z Krosna.

Miasto Szkła Krosno – Anwil Włocławek 57:88 (13:20, 14:26, 9:27, 21:15)

Miasto Szkła: Pinkston 15, Gaddefors 10, Mustapić 10, Wallace 8, Jakóbczyk 5, Grochowski 4, Lejasmeiers 3, Oczkowicz 2, Hajrić 0, Sroka 0

Anwil: J.Zyskowski 15, J.Sobin 14, M.Nowakowski 12, I.Almeida 11, Sz.Szewczyk 10, P.Leończyk 9, J.Airington 8, A.Delas 5, K.Łączyński 4, D.Ciesielski 0, R.Komenda 0

* czas prowadzenia - 38.20 minut.

Wyjątkową pewność rzutów za 3 punkty mieli w tym meczu: Jarosław Zyskowski i Michał Nowakowski. Ten pierwszy miał 100% (rzadki przypadek), ten drugi 80% (także rzadki przypadek) skuteczności.

Nie od dziś wiadomo, że liczby nie grają. Rzecz jasna, że wygrana różnicą 31 punktów to zasługa zawodników Anwilu, którzy objęli prowadzenie na 40 sekund przed upływem drugiej minuty meczu i nie oddali go do końca meczu. Włocławianie zagrali bardzo skoncentrowany i bardzo zespołowy basket. Każdy z gaczy dostał swoje minuty gry. Także Ci, którzy najczęściej siedzą na ławce i grają po 2-3 minuty czyli: Rafała Komenda (14 minut) i Damia Ciesielski (9.5 minuty). Pozostali zawodnicy spędzili na boisku średnio  około 20 minut.

W hali przy ul. Bursaki w Krośnie słychać było tylko publiczność z Włocławka, która pojechała wspierać naszych graczy ( przejazd w jedną stronę około 6 godzin).

Następny mecz włocławinie zagrają 15.10.17 r. Rywalem gospodarzy w Hali Mistrzów bedzie Rosa Radom - początek spotkania o godz. 12.40 (transmisja w TV Polsat).