Derby U14 TKM-u dla TKM-u!

Najważniejszy sponsor to rodzice

Absurdalna decyzja, trudne pytania. 

Te derby miały jeden cel. Wygra lepszy. Ale nie to się liczy w ostatecznym rozrachunku a sportowa walka, do której moim zdaniem nie powinno dojść i to z kilku powodów. Najważniejszy powód to właśnie aspekt sportowy. Nie wiem jaki cel miała walka dwóch drużyn z tego samego klubu. Rok nie robi różnicy, ale w przypadku pojedynku TKM z TKM II robi i to bardzo. Zwycięski TKM, czyli czternastolatkowie, to gracze najlepsi w swoim roczniku w województwie kujawsko-pomorskim. Od tego sezonu dadatkowo doszli świetni gracze z Inowrocławia wiec na parkiecie grała praktycznie reprezentacja województwa z młodszymi o rok rywalami z TMK-u II. Co dla młodego trzynastolatka oznacza porażka różnicą 100 punktów? Tylko jedno. Frustarcję i trudne pytania kierowane do rodziców. Mamo, tato. Oni byli lepsi, byli silniejsi! Po co wiec było rozgrywać mecz i to ze "swoimi", kolegami z klubu?

Co innego mecz sparingowy, a co innego mecz o punkty. Ten wczorajszy (08.10.17 r.) poszedł w świat. I wielu trenerów i rodziców zachodzi w głowę kto wpadł na tak beznadziejny pomysł? I nie chodzi o sam mecz. Bo takich jest wiele. Ale pytanie podstawowe jawi się takie. Kto zgłosił TKM II (U13) do rogrywek U14?. Boję się, że włocławianie będą "chłopcami do bicia". Obym się mylił.

TKM II WŁOCŁAWEK TKM WŁOCŁAWEK 33 : 133 (12:26, 9:39, 8:32, 4:36)

TKM II: Gachewicz, Bliński - 6, Kępski, Ślufiński - 5, Kornatka - 4, Markowski - 3, Bęben, Pankiewicz - 2, oraz Wlodarski, Lewandowski, Ertman, Bógdał.

Trenerzy: Grzegorz Kożan i Roman Konopczyński

TMK: Andrzejewski - 23, Wojciechowski, Szczepański - 22, Łazarski - 14, Czyżnielewski - 11, Matusiak, Marek - 10, Wdzięczny - 8, Kuzimski - 6, Jaskółd - 5, Ochmański - 2 oraz Spiegowski.

Trener: Arkadiusz Czyżnielewski 

 

Zobacz także

Podróż z jednośladami
W tym gronie także powiat włocławski
„Przez życie bez uzależnień”
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja