Anwil odprawił z kwitkiem AZS Koszalin na inaugurację sezonu 2017/2018

Po Superpucharze Polski przyszła batalia o ligowe punkty

Pierwszym rywalem włocławian był AZS Koszalin.

Nim rozpoczął się pierwszy mecz w sezonie 2017/17 w Hali Mistrzów pojawili się koszykarze Włocławskiego Towarzystwa Koszykówi, którzy w kategorii U14 zdobyli w tym roku złoty medal Mistrzostw Polski.  W finale TKM Włocławek pokonał MKS Ochota Warszawa 49:43 i zdobył po raz drugi w swojej historii tytuł Mistrza Polski Młodzików. By upamiętnić owe wydarzenie na "maszt" została wciągnięta flaga - MP (U14) TKM Włocławek.

W drużynie gości zagrał Kacper Młynarski, który jeszcze "wczoraj" (sezon 16/17) był zwdonikiek Anwilu i od pierwszych chwil miał wielką ochotę na walkę. I to w dosłownym tego slowa znaczeniu. Były grach WTK rzadko penetrował strefę gospodarzy, jeno skupił się na zdobywanie punktów za linii 6.75 m.

Dwie pierwsze kwarty to wyrówna walka z lekką przewagą gospodarzy. Ośmiopunktowa przewaga z pierwszej połowy szybko została przez gości zniwelowana. Gdy Anwil prowadził tylko 2 punktami w hali rozległ się lekki szmer a jednocześnie wzmógł się doping kibiców Anwilu. W krótkim czasie Anwil osiągnął przewagę. W połowie III kwarty gospodarze osiągnęłi najwyższe prowadzenie 17pkt. (59-42). Wystarczyła jednak mała chwila przestoju i goście szybko odwrócili losy meczu. Był nawet taki moment, że wyszli na prowadzenie, które trwało jedynie 14 sekund. Stroną dominując w całym meczu byli koszykarze Anwilu i zasłużenie odnieśłii zwycięstwo. Kolejny raz świetnie zagrali Almeida, Delas, Leończyk i Łączyński. Mecz z AZS-em był zgoła inny niż spotkanie przeciwko Stelemetowi (wgrana gospodarzy w Superpucharze Polski). Mecz z Mistrzami Polski kosztował anwilowców sporo sił. Troche jeszcze brakuje by Anwil grał równo przez całe 40 minut, ale to już zmartwienie trenera Mlićića i jego podopiecznych

Anwil Włocławek - AZS Koszalin 93:85 (23:22, 19:12, 28:29, 23:22)

Anwil: Almeida 21, Delas 18, Leończyk 15, Łączyński 15, Sobin 13, Szewczyk 5, Airington 4, Zyskowski 2, Nowakowski 0

AZS: Młynarski 18, Basabe 17, Baldwin 11, Dłoniak 11, Kumpys 10, Chatkevicius 5, Kiwilsza 3, Kucharewicz 0