SUPERPUCHAR POLSKI DLA ANWILU !!!!!!!

Anwil Włocławek - Stelmet BC Zielona Góra 92:89

Ten sukces był i koszykarzom Anwilu, i włocławianom bardzo potrzebny. Jak bardzo może świadczyć fakt, że po zwycięskiej batali z Mistrzem Polskim Stelemetem Zielona Góra trener Igor Milicić obejmując najmłodszego syna uronił kilka łez.

Od pierwszej kwarty trwała bardzo zacięta walka. Włocławianie dzięki świetnej grze Kamila Łączyńskiego szybko objeli prowadzenie. Podkreślam grę kapitana Anwilu dlatego, że to po jego dokladnych podaniach padały efektowne kosze jego kolegów. W pewnym momencie włocławianie prowadzili różnicą 12 punktów. Ostatecznie na pierwszą przerwę Anwil schodził z dziewięciopunktową przewagą. Ale już druga połowa to już dominacja Mistrzów Polski. Wystraczyło kilka nieskutecznych indywidulanych akcji włocławian i zielonogórzanie szybko zniwelowali dystans do Anwilu i II połowa zakończyła się wygraną Stelmetu. III i IV kwarta to walka kosz za kosz. Z tego wielkiego boju zwycięsko wyszedł Anwil, który po dogrywce pokonał MP Stelemt Zielona Góra.

Tytuł najlepszego koszykarza meczu otrzymał Ivan Almeida (Anwil Wlocławek 23 punkty (7/14 z gry, 9/11 z linii), 3 asysty i 2 zbiórki), który doskonale bawił się grą, nie bał się walki jeden na jednego i co ważne doskonale wywiązał się z roli obrońcy. Z jego dobrą grą nie mógł poradzić sobie reprezentacyjny rozgrywajacy Łukasz Koszarek.

Anwil Włocławek - Stelmet BC Zielona Góra 92:89 (26:17, 18:29, 19:18, 16:15, d. 13:10)

Anwil: Almeida 23, Zyskowski 15, Delas 15, Leończyk 14, Łączyński 9, Sobin 6, Nowakowski 5, Szewczyk 3, Airington 2

Stelmet BC: Dragicević 22, Zamojski 18, Savović 16, Florence 13, Koszarek 7, Matczak 6, Moore 5, Mokros 2, Hrycaniuk 0