Fundacja Anwil dla Włocławka zaprasza na seans filmowy

Na film zapraszamy do Multikina, o godz. 19:00. Wstęp wolny

We wtorek, 26 września będzie można obejrzeć film, który Jury prestiżowego festiwalu filmów dokumentalnych w Amsterdamie jednogłośnie uznało, „najważniejszym filmem o uchodźcach w 2016 roku”. „Obcy w raju” w reż. Guido Hendrikxa opowiada o zderzeniu marzeń z rzeczywistością, rozprawia się z mitem cudownej Europy, gdzie dla każdego czeka szansa na lepsze jutro.

Akcja filmu rozgrywa się w ośrodku asymilacyjnym dla uchodźców na Sycylii. Świeżo przybyli uciekinierzy z krajów Afryki i Azji trafiają pod opiekę osobliwego nauczyciela, który z jednej strony serdecznie wita ich, doceniając ich odwagę i trud włożony w przetrwanie podczas niebezpiecznej podróży, by za chwilę wyłożyć „kawę na ławę”, uświadamiając im, że ich sen o dobrotliwej Europie nie ma szans na spełnienie.

Film balansuje na granicy dokumentu i fikcji. Przedstawione w filmie rozmowy między przedstawicielem Zachodu a imigrantami odzwierciedlają kierunki współczesnej debaty publicznej dotyczącej powinności Europy wobec osób pukających do naszych drzwi w nadziei na poprawę warunków życia.

 

Seanse Akademii Dokumentalnej finansowane są z grantu 3. Edycji Konkursu Fundacji ANWIL dla Włocławka.

Pozdrawiam

Iza Trojanowska

DKF Ósemka

 

Zobacz także

Sukces judoków WTJ
Wstępny termin składania ofert wyznaczono na 20 marca.
50 lat
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja