Na tarczy powróciła drużyna WKSz-1938 z rozgrywek II ligi seniorów rozegranej w Szklarskiej Porębie

Wyniki nie przekładają się na wysokość wsparcia

Turniej okazał się zbyt trudnym egzaminem dla naszych szachistów i debiut na tym szczeblu rozgrywek należy szczerze ocenić jako bardzo słaby.

"Jakie były przyczyny kiepskiego rezultatu? Zapewne było ich kilka jak choćby brak doświadczeń drugoligowych, a więc presja i jednocześnie trema związana z występem. Brak rezerwowego w drużynie – w ostatniej chwili Mariusz Jabłoński zrezygnował ze startu, znacząco osłabiając drużynę. I w końcu obiektywna ocena szans naszego zespołu, który miał 33 numer startowy na 34 drużyny startujące w zawodach. Tak więc zwyczajnie okazaliśmy się słabsi od naszych konkurentów. 

Pamiętać należy i szczególnie to podkreślać, że drużyna WKSz-1938 wystąpiła w składzie włocławskich szachistów. Wystartowaliśmy bez wzmocnień kadrowych w postaci „najemników” z innych klubów, czy angażowania zagranicznych arcymistrzów do składu, co miało już miejsce w historii włocławskich występów w II lidze seniorów. Z tego faktu jesteśmy szczególnie dumni – graliśmy składem, który awansował do II ligi, z pełną świadomością trudnego zadania z jakim przyszło się nam zmierzyć.

Na pocieszenie pozostaje nam dobry występ Darka Baumanna, który uzyskał świetny rezultat indywidualny (5 pkt z 9) na wymagającej 2 szachownicy. Nadzieją jest też doświadczenie całej drużyny zdobyte podczas zawodów tej rangi, a analizy naszych gier i wnioski jakie wyciągniemy z porażek z pewnością zaprocentują w niedalekiej przyszłości.  

Pozostaje nam podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do występu WKSz-1938 w II lidze. Mamy tu na myśli Prezydenta Miasta oraz Dyrektora Wydziału Sportu i jego pracowników, którzy wsparli nasz klub finansowo i organizacyjnie. Największe podziękowania należą się jednak samym zawodnikom, którzy włożyli mnóstwo wysiłku w przygotowania do ligi, ambitnie walczyli przy szachownicy  i godnie reprezentowali nasze miasto.

Podsumowując – odnotowujemy trzeci włocławski klub, który „odwiedził” II ligę seniorów (wcześniej były to „Krokus” oraz „Leszczyński”) i miejmy nadzieję, że już wkrótce Włocławek powróci na ten szczebel rozgrywek o Drużynowe Mistrzostwo Polski" - powiedział trener Janusz Augustowski

Kto nie lubi szachów?

Każdy z uczestników poświęcił kilkaset godzin na przygotowania i treningi szachowe oraz wydał z własnej kieszeni ok. 2000 zł. na turnieje i przygotowania.

 

Zobacz także

W najbliższą środę
Biały Listek CSR
Dla odwiedzających muzea tej nocy przygotowano specjalne atrakcje
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja