Kujawskie Centrum Muzyki Serwis w byłej posiadłości barona Leopolda Stanisława Kronenberga

Inwestor zakłada, że prace ruszą na początku przyszłego roku i zakończą się…

Nieopodal Włocławka powstanie Kujawskie Centrum Muzyki Serwis kujawsko-pomorskie.pl informuje, że w odnowionym kompleksie pałacowym w Wieńcu koło Włocławka powstanie Kujawskie Centrum Muzyki, prowadzone przez Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny. Start inwestycji coraz bliżej, wniosek o dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko przeszedł już z powodzeniem sito oceny formalnej.

Na wieniecki zespół pałacowo-parkowy składają się okazały eklektyczny dziewiętnastowieczny pałac i mniejszy neogotycki „stary pałac” oraz zaprojektowany na początku XX wieku ośmiohektarowy park.

Po gruntowanym remoncie i modernizacji zostanie tu ulokowana nowa instytucja kultury – Kujawskie Centrum Muzyki. Inwestycja, której koszt szacowany jest na blisko 22 miliony złotych, zostanie zrealizowana w oparciu o dotację z POIiŚ. Wniosek o dofinansowanie, złożony przez Teatr Muzyczny, jest już po ocenie formalnej; ocena merytoryczna powinna nastąpić jeszcze we wrześniu.

 

Pełna informacja na ten temat: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/31361-wieniec-w-oczekiwaniu-na-dotacje-z-poiiscy-rpo-4

 

Zobacz także

Ponad 220 tysięcy złotych.
. Po całej akcji właściciele podziękowali mundurowym za ich reakcję
Wniosek o sprawdzenie autokaru
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja